piatok, 13 marec 2015 17:05

V Rožňave pripravujú besedu so spisovateľkou Ivonou Ďuričovou pod názvom: „Nosia lienky podkolienky?“

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

duricova2015web a(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravila pre žiakov základných škôl v pondelok 23. marca 2015 besedu so spisovateľkou Ivonou Ďuričovou pod názvom „Nosia lienky podkolienky?“ Podujatie sa uskutoční v rámci 16. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc. 
Ivona Ďuričová pochádza z obce Rožňavské Bystré. Po skončení gymnázia vyštudovala Vysokú školu poľnohospodársku v Nitre a odišla do Bratislavy, kde momentálne žije a tvorí. Venuje sa nielen literatúre, ale aj hudbe a fotografovaniu. 
Do literárneho sveta vstúpila v roku 2007 básnickou tvorbou pre dospelých. Úspech a pozitívny ohlas ju povzbudil k ďalšej tvorbe. „Už počas štúdia som bola vášnivá čitateľka,“ rozhovorila sa v telefóne pani Ďuričová. „Moje začiatky patrili najprv dospelému čitateľovi. Potom som dostala ponuku napísať básničky pre deti. Pomohla mi k tomu aj hudba, ktorú mám rada, rytmus, rýmy v textoch. Týždeň, ktorý bude na Slovensku venovaný knižniciam, začnem v Rožňave a v tejto knižnici to bude moja premiéra. Dozvedela som sa, že sa tešia

nielen deti, ale i pani učiteľky. Tak verím, že knižky a rozprávanie o nich sa im bude páčiť,“ dokončila rozhovor pani spisovateľka. 

Týždeň slovenských knižníc, ktorý sa bude konať v čase od 23. - 28.marca 2015, sa bude niesť pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých. V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave privítame hneď v pondelok 23. marca 2015 spisovateľku Ivonu Ďuričovú, ktorá príde porozprávať deťom základných škôl prvého stupňa o svojich milých knižkách, ilustráciách a možno i o tom, či naozaj nosia lienky podkolienky.

Tatiana Bachňáková

 

Čítať 1094 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:00

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.