pondelok, 11 február 2019 13:05

Vernisáž výstavy 4 pohľady z južného Borsodu spestril aj krojovaný pár Doporučený

Napísal(a) Mgr. Eva Lázárová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvorilo 7. februára 2019 o 15.30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave prvú tohtoročnú výstavu 4 pohľady z južného Borsodu. Výstava predstavuje región južného Borsodu, a to zo svojrázneho pohľadu štyroch umelcov. Samotná vernisáž bola sama osebe netradičná, zaujímavá, pretože program spestrilo ľudové vystúpenie dvoch krojovaných párov z regiónu Borsod. Na vernisáži boli prítomní všetci štyria umelci, ktorí prezentovali svoje diela: Róbert Szikszai – grafik, ktorý prezentuje 38 svojich diel rôznej tematiky, pracuje s tušom. József Novák – maliar, okrem maľovania tvorí aj plastiky z hliny a dreva. István Papp – fotograf, ktorý už vystavoval svoje fotografie v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave v roku 2010.

István Nagy – maliar, ktorý vystavuje v Maďarsku, ale aj v zahraničí. Absolvoval už 76 samostatných výstav.

„Prezentovaná výstava je zaujímavá svojou rôznorodosťou, a preto si myslíme, že si na nej každý návštevník príde na svoje. Interesantná je grafická tvorba, fotografie, ktoré predstavujú folklór oblasti Matyó – Mezőkövesd, Mezőcsát, Szentistván a Tard a olejomaľby s rôznou tematikou, hlavne poľovníctva a folklóru,“ informovala o obsahu výstavy odborná pracovníčka múzea Eva Lázárová.

Výstavu 4 pohľady z južného Borsodu, môžete navštíviť v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave na Nám. baníkov 25 v Rožňave do 29.3.2019.
Tešíme sa na Vašu návštevu!

Mgr. Eva Lázárová

 

Čítať 534 krát Naposledy zmenené streda, 13 február 2019 09:47

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x