utorok, 07 máj 2019 18:07

Zochova divadelná Revúca sa predstavila už štyridsiaty piatykrát Doporučený

Napísal(a) Mgr. Darina Kišáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemersko-malohontské osvetové stredisko so sídlom v Rimavskej Sobote v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s Mestom Revúca a Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej usporiadalo v dňoch 2. - 4. mája 2019 v Kultúrnom dome v Revúcej jubilejný 45. ročník krajskej súťažnej prehliadky neprofesionálneho divadla a divadla mladých Zochova divadelná Revúca.
Súťaž vyhlasuje Národné osvetové centrum Bratislava z poverenia Ministerstva kultúry SR. Z verejných zdrojov prehliadku podporil Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.

V rámci trojdňového divadelného festivalu sa divákom a odbornej porote v zložení: PhDr. Ľubomír Šárik - divadelný teoretik a kritik, režisér, dramaturg - predseda poroty a členovia poroty Mgr. Alžbeta Verešpejová, PhD. - dramaturgička a Ing. arch. Mgr. art. Michal Lošonský, ArtD. - scénograf predstavilo 12 divadelných kolektívov. Tieto súťažili v troch kategóriách: divadlo mladých a pri divadle dospelých kategória I. - prúdy súčasného divadla a kategória II. - prúdy tradičného divadla.

Vyhodnotenie:

Divadlo mladých
AKTIVISTI Zvolen s inscenáciou Svet vo fotografiách - bronzové pásmo
DS FÚZIA pri ZUŠ vo Veľkom Krtíši s inscenáciou Šach - mat - strieborné pásmo
Divadlo ZUŠ J. Cikkera v Banskej Bystrici s inscenáciou Čierne mlieko - zlaté pásmo
Divadlo ALTERNA pri ZUŠ v Rimavskej Sobote s inscenáciou Nebojsa - zlaté pásmo s odporúčaním na postup do celoštátnej súťaže
UNIS UMB z Banskej Bystrice s inscenáciou Fuj, baba, femina! - zlaté pásmo s postupom do celoštátnej súťaže divadla mladých FEDIM Tisovec (31. mája – 2. júna 2019)

Kategória I. - Prúdy súčasného divadla
V zlatom pásme sa umiestnili Divadlo ODTIAĽ - POTIAĽ zo Sklabinej s inscenáciou Večná Eva a DS DAXNER z Tisovca s inscenáciou Láska k blížnemu. Zlaté pásmo a odporúčanie na postup do celoštátnej súťaže získalo divadlo ČI-PR-CHA pri ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici s inscenáciou Bože odpusť a priamy postup získalo Medzibrodské kočovné divadlo s inscenáciou Jeppe z vŕšku.

Kategória II. - Prúdy tradičného divadla
Divadlo KATALPA z Hnúšte s inscenáciou Ťapákovci - bronzové pásmo
DS TIMRAVA z Lučenca s inscenáciou Zurabája alebo Epitaf pre živého - strieborné pásmo
Hriňovské divadlo s inscenáciou Sľuby - zlaté pásmo s postupom do celoštátnej súťaže Belopotockého Mikuláš.

Oceneným gratulujeme a všetkým divadelným kolektívom ďakujeme za vynikajúci výkon a skvelý divadelný zážitok!

Súčasťou súťažnej prehliadky boli rozborové semináre a sprievodné podujati: návšteva Prvého slovenského gymnázia v Revúcej a autorská výstava Evy Grendelovej a Kataríny Molnárovej s názvom Dve výnimočné.

Mgr. Darina Kišáková
riaditeľka GMOS

 

 

Čítať 427 krát Naposledy zmenené streda, 08 máj 2019 18:34

Galéria obrázkov

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x