utorok, 07 máj 2019 18:07

Zochova divadelná Revúca sa predstavila už štyridsiaty piatykrát Doporučený

Napísal(a) Mgr. Darina Kišáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemersko-malohontské osvetové stredisko so sídlom v Rimavskej Sobote v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s Mestom Revúca a Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej usporiadalo v dňoch 2. - 4. mája 2019 v Kultúrnom dome v Revúcej jubilejný 45. ročník krajskej súťažnej prehliadky neprofesionálneho divadla a divadla mladých Zochova divadelná Revúca.
Súťaž vyhlasuje Národné osvetové centrum Bratislava z poverenia Ministerstva kultúry SR. Z verejných zdrojov prehliadku podporil Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.

V rámci trojdňového divadelného festivalu sa divákom a odbornej porote v zložení: PhDr. Ľubomír Šárik - divadelný teoretik a kritik, režisér, dramaturg - predseda poroty a členovia poroty Mgr. Alžbeta Verešpejová, PhD. - dramaturgička a Ing. arch. Mgr. art. Michal Lošonský, ArtD. - scénograf predstavilo 12 divadelných kolektívov. Tieto súťažili v troch kategóriách: divadlo mladých a pri divadle dospelých kategória I. - prúdy súčasného divadla a kategória II. - prúdy tradičného divadla.

Vyhodnotenie:

Divadlo mladých
AKTIVISTI Zvolen s inscenáciou Svet vo fotografiách - bronzové pásmo
DS FÚZIA pri ZUŠ vo Veľkom Krtíši s inscenáciou Šach - mat - strieborné pásmo
Divadlo ZUŠ J. Cikkera v Banskej Bystrici s inscenáciou Čierne mlieko - zlaté pásmo
Divadlo ALTERNA pri ZUŠ v Rimavskej Sobote s inscenáciou Nebojsa - zlaté pásmo s odporúčaním na postup do celoštátnej súťaže
UNIS UMB z Banskej Bystrice s inscenáciou Fuj, baba, femina! - zlaté pásmo s postupom do celoštátnej súťaže divadla mladých FEDIM Tisovec (31. mája – 2. júna 2019)

Kategória I. - Prúdy súčasného divadla
V zlatom pásme sa umiestnili Divadlo ODTIAĽ - POTIAĽ zo Sklabinej s inscenáciou Večná Eva a DS DAXNER z Tisovca s inscenáciou Láska k blížnemu. Zlaté pásmo a odporúčanie na postup do celoštátnej súťaže získalo divadlo ČI-PR-CHA pri ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici s inscenáciou Bože odpusť a priamy postup získalo Medzibrodské kočovné divadlo s inscenáciou Jeppe z vŕšku.

Kategória II. - Prúdy tradičného divadla
Divadlo KATALPA z Hnúšte s inscenáciou Ťapákovci - bronzové pásmo
DS TIMRAVA z Lučenca s inscenáciou Zurabája alebo Epitaf pre živého - strieborné pásmo
Hriňovské divadlo s inscenáciou Sľuby - zlaté pásmo s postupom do celoštátnej súťaže Belopotockého Mikuláš.

Oceneným gratulujeme a všetkým divadelným kolektívom ďakujeme za vynikajúci výkon a skvelý divadelný zážitok!

Súčasťou súťažnej prehliadky boli rozborové semináre a sprievodné podujati: návšteva Prvého slovenského gymnázia v Revúcej a autorská výstava Evy Grendelovej a Kataríny Molnárovej s názvom Dve výnimočné.

Mgr. Darina Kišáková
riaditeľka GMOS

 

 

Čítať 322 krát Naposledy zmenené streda, 08 máj 2019 18:34

Galéria obrázkov

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.