nedeľa, 10 február 2013 18:47

Denný stacionár pre seniorov v Rakovnici je činorodý od vlaňajšej rekonštrukcie Doporučený

Napísal(a) Erika Gembická
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Denný stacionár pre seniorov v Rakovnici už nie je potrebné zvlášť predstavovať ani na stránke Maj Gemer. Takisto aj v Rakovnických obecných novinách ste mali možnosť si prečítať bližšie informácie a definície o jeho činnosti. Teraz vám rada priblížim všetky podujatia,  ktoré sa organizovali na spestrenie života seniorov. Absolvovali sme už z vlastnej iniciatívy veľa akcií.
Slávnostné otvorenie Denného stacionára po rekonštrukcii sa konalo


v apríli 2012.

 • Dňa 4. mája 2012 sme sa zúčastnili podujatia s názvom ZAHRAJ ŽE MI ZAHRAJ, ktoré sa konalo na Radnici v Rožňave. Bola to okresná súťaž detského folklórneho spevu a tanca.
 • Dňa 25. mája 2012 sa konala návšteva podujatia s názvom NAMAĽUJ KRÁSNU HÔRKU, ktoré sa konalo v Gemerskom osvetovom stredisku v Rožňave. Bola to výtvarná tvorba detí na podporu rekonštrukcie hradu Krásna Hôrka.
 • Na spestrenie dňa a činnosti Denného stacionára dňa 6. júna 2012 sme usporiadali TRADIČNÝ SLOVENSKÝ DEŇ. Hlavnou náplňou dňa bolo spoločné varenie rôznych druhov halušiek, slovenská ľudová hudba, hranie na hudobných nástrojoch, spev.
 • Dňa 15. júna 2012 sme navštívili expozíciu GEMERSKÉ ZVYKY A OBYČAJE, v Baníckom múzeu v Rožňave. Súčasťou podujatia bola prezentácia gemerských krojov, prehliadka Historickej expozície, beseda, skúška a fotenie sa v krojoch, ukážka ľudových tancov. Po návšteve múzea sme sa premiestnili do Krásnohorskej Dlhej Lúky na akciu s názvom STRETNUTIE PASTIEROV V KRÁSNOHORSKOM PANSTVE. Pozreli sme si súťaž rozprávačov, píšťaľkárov, gajdošov, ľudových spevákov a tanečníkov.
 • Dňa 28.júna 2012 sme sa aktívne zúčastnili tvorivých dielní s názvom NEVYHADZUJME, TVORME...,ktoré sa konali v Galérii v Rožňave. Boli to tvorivé dielne zamerané na podporu fantázie a precvičovanie jemnej motoriky. Zo starých PET fľašiek sme vyrábali kvety, zvieratká a rôzne predmety. Pozreli sme si expozíciu s názvom VTÁKY PODUNAJSTVA.
 • Dňa 26.júla 2012 sme si pochutnali na chutnom GULÁŠI, ktorý sme sa spoločne uvarili.
 • Dňa 4. augusta 2012 sme vo Vlachove navštívili FESTIVAL ĽUDOVÉHO SPEVU A TANCA A VLACHOVSKÝ REMESELNÍCKY JARMOK.
 • Dňa 14.septembra 2012 sme navštívili ROŽŇAVSKÝ JARMOK.
 • Dňa 13. októbra 2012 sme v Betliari navštívili podujatie s názvom JAZDA SVÄTÉHO HUBERTA.
 • Dňa 24. októbra 2012 sme si pripomenuli OKTÓBER MESIAC ÚCTY K STARŠÍM.
 • Dňa 5. 2012 decembra nás navštívil MIKULÁŠ.

O akcie bol vždy záujem. Účastníkom sa návštevy, akcie páčili. To nás inšpirovalo k tomu, že sme hľadali a ponúkali nové, aktuálne možnosti spoločenského vyžitia. Spokojnosť klientov je pre nás zadosťučinením v našej práci.
Verím, že v krátkej budúcnosti sa dočítate o ďalších zaujímavých aktivitách z Denného stacionára pre seniorov v Rakovnici.
Erika Gembická{jcomments on}

Čítať 4261 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2