pondelok, 25 máj 2015 16:17

Deti sú naša budúcnosť, nádej, naše všetko. Darujme im náš čas...

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv den deti GKPD a(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Pri príležitosti sviatku detí v pondelok 1. júna 2015 od 9:00 do 15:00 hod. pozývame deti i dospelých do areálu Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, kde v spolupráci s Mestom Rožňava, Centrom voľného času Rožňava, Domom Matice slovenskej v Rožňave a Správy NP Slovenský kras Brzotín budú pripravené rôzne súťaže, kvízy, spoznávanie prírody, maľovanie na tvár, čítanie rozprávkových kníh, dramatizácie rozprávok – zahrajme sa v divadielku, zábavné hry. 
Deti sú naša budúcnosť, nádej, naše všetko. História sviatku Medzinárodného dňa detí siaha do 50-tych rokov 20. storočia. Na Slovensku sa po prvýkrát Deň detí oslavoval v roku 1952. Myšlienka vymedziť pre deti ich deň vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925.
„Do nebies dnes správa letí, že dnes majú sviatok deti. Slniečko sa na nás smeje, naše telá lúčmi hreje,“ napísala v básničke Vanesa Jurášová ku Dňu detí a zakončila ju slovami: „Už je koniec básničky, veľa lásky detičky!“ A tak vyzývame všetkých dospelých, aby si tento deň s deťmi užili

naplno, aby odložili svoje „dospelácke“ povinnosti bokom a venovali im svoju pozornosť a lásku. Čas plynie veľmi rýchlo a nezabudnuteľné dni plné hier a spoločných chvíľ vám nikto nevezme. A čo s darčekom? Určite ich niečo poteší, nejaká malá pozornosť alebo spoločný výlet, či posedenie pri dobrom maminom koláčiku.

V pondelok 1. júna 2015 od 9:00 do 15:00 hod. pozývame deti i dospelých do areálu Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, Lipová ul. č. 3, kde v spolupráci s Mestom Rožňava, Centrom voľného času Rožňava, Domom Matice slovenskej v Rožňave a Správy NP Slovenský kras Brzotín budú pripravené rôzne zábavné hry, súťaže. V prípade nepriaznivého počasia sa Deň detí prekladá na stredu 3.6.2015.
Tatiana Bachňáková

 

Čítať 2361 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.