piatok, 27 marec 2015 15:21

Ing. Darina Figúrová: Hlboký dojem vo mne zanechalo podujatie Spomienka na Dobšinského

Napísal(a) Ing. Darina Figúrová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

spomienka na dobsinskeho aToto je pozvánka na podujatie, ktoré sa uskutočnilo 26.3.2015 o 13,00 hod v Základnej škole Pavla Emanuela Dobšinského v Slavošovciach. Celkom náhodne ako náhradníčka za Dom MS v Rožňava som sa 26. marca 2015 zúčastnila tohto podujatia a nedá mi, aby som nenapísala pár slov pochvaly. Verím, že pani riaditeľka ZŠ Darina Labošová a učitelia, ktorí spolu so žiakmi pripravili hodnotnú hodinku spomienok na život a dielo P. Dobšinského, mi to nebudú zazlievať, že ako bývala žiačka tejto ZŠ napíšem aký hlboký dojem na mne zanechala táto návšteva, toto podujatie a premena školy za tých veľa rokov. V júni 1975 som opustila brány tejto školy. Prešlo dlhých 40 rokov a ja som prišla do triedy, kde som kedysi drala školskú lavicu ako šiestačka. Ale nie o tom chcem písať.
Chcem napísať o tom, že som bola veľmi milo prekvapená v akom prostredí sa deti učia, trieda piatakov  čistá, pekne vyzdobená nielen potrebnými vecami, ale aktuálnou jarnou výzdobou, priam dýchala nadchádzajúcimi sviatkami jari. O takejto krásnej triede sme my, vtedajší žiaci, mohli iba snívať, hoci sme neboli menej snaživí ako sú terajší žiaci, no majú už naozaj iné možnosti. Celé podujatie bolo úplne super. Prezentácia o živote

a diele Pavla Dobšinského, ktorú pripravili žiačky 8. ročníka bola zaujímavá, pán Dobšinský by bol určite hrdý na to ako jeho dielo tieto deti zúročili. Bol to naozaj výnimočný človek, pretože výpovedná hodnota jeho diela i po stošesťdesiatich rokoch osloví mladších i starších i v dnešnej uponáhľanej dobe. Klobúk dole pred činnosťou zúčastnených učiteľov a žiakov, klobúk dole pred činnosťou pani riaditeľky a učiteľského zboru, ktorí aj napriek ťažkým podmienkam vytvorili z tejto školy krásnu vzdelávaciu ustanovizeň. Prajem veľa zdaru do ďalšej práce a ďakujem za pozvanie.

Ing. Darina Figúrová

 

 

Čítať 2558 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:20

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.