utorok, 04 november 2014 20:22

Jelšavskí žiaci sa hravou formou zoznámili so svetom financií

Napísal(a) Mgr. Petra Semanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

jel S1510024aZákladná škola s materskou školou v Jelšave je zapojená do vzdelávacieho programu Junior Achievement Slovensko a Slovenskej bankovej asociácie - Viac ako peniaze, v rámci ktorého sa uskutočnilo jedinečné celodenné podujatie k zvyšovaniu povedomia finančnej gramotnosti. Zúčastnili sa jej žiaci druhého stupňa, ktorí sa vďaka tejto aktivite v danej oblasti vzdelávali zábavnou a súťažnou formou. Pilotná akcia sa konala pri príležitosti Svetového dňa sporenia, ktorý pripadá na 31.10.2014.

Počas piatich vyučovacích hodín sa v jednotlivých triedach a odborných učebniach vystriedali žiaci druhého stupňa. Prednášali im spolužiaci z 8.A. triedy pod vedením učiteľky a organizátorky Mgr. Petry Semanovej. Venovali sa piatim témam: Peniaze; Naše príjmy a výdavky; Zadĺž sa rozumne; Riadenie rodinných a osobných financií; Banky a môj prvý účet. Prednášky viedol aj odborný konzultant z finančnej oblasti, Ing. Zsolt Lajk z Tatra banky, a.s. Možnosť pozvať konzultanta mala naša škola práve vďaka projektu Viac ako peniaze.

S1510016S1510061Po každej prednáške nasledoval vedomostný test obsahujúci otázky z odprednášanej témy a praktické úlohy, ktoré riešili jednotlivé skupiny v rámci tried. Takto zbierali body vo forme papierových makiet euromincí na hraciu kartu. Najlepší tím z každej triedy postúpil do finálového kvízu, ktorý sa konal v telocvični aj za účasti divákov – spolužiakov. Žiaci napr. hľadali chýbajúci údaj na pokladničnom bloku, či rozoznávali ochranné známky jednotlivých eurobankoviek.

 

S1510029S1510024Cieľom tejto celodennej akcie bolo zvýšiť finančnú gramotnosť žiakov a zábavnou formou ich vtiahnuť do finančného sveta dospelých. Nielen aby mu porozumeli, ale aby sa v tejto oblasti vedeli orientovať, a aby sa im v budúcnosti jednoduchšie a najmä čo najrozumnejšie darilo nakladať s financiami.

S1510065DSCF0342Celodenné podujatie sa tešilo pozitívnemu ohlasu nielen zo strany žiakov, ale aj pedagógov. O aktívnom zapájaní sa do jednotlivých častí podujatia svedčilo aj to, že na 1. mieste sa ocitli hneď 3 družstvá (triedy 5.B, 7.B, 9.A), ktoré získali diplomy a vecné ceny.
Mgr. Petra Semanová

 

Čítať 3915 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:22

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!