×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/kultura/betliar/50
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/betliar/50
Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 03 október 2010 14:26

Sieň Nádasdyho husárov v betliarskom Kaštieli patrila päťdesiatročným rodákom a občanom obce

Napísal(a) Ľubomír Zatroch
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Už po štvrtýkrát usporiadala Obec Betliar v spolupráci so ZPOZ stretnutie 50-ročných rodákov a občanov obce Betliar. Slávnostné prijatie 50-ročných sa začalo tradične básňou Jána Schlosára "Žobrák Betler". V slávnostnom príhovore starosta obce Július Farkašovský pozdravil hostí a zdôraznil význam takýchto stretnutí rovesníkov, ich návratov do rodnej obce a priblížil im spomienky na detstvo, či mladosť. V hudbou podfarbenej akcii sa pokračovalo básňou i podpisom do pamätnej knihy obce Betliar. Darček a ruža pre jubilantov spolu so slávnostným prípitkom umocnili atmosféru, ktorá pokračovala voľnou časťou stretnutia v sieni Nádasdyho husárov za prítomnosti poslancov OZ a členiek ZPOZ.


Prvým krokom k uskutočneniu tejto akcie bolo zistenie mien a adries ľudí, narodených v r. 1960 v Betliari či Rožňave, ale i tých, ktorí sa medzičasom stali našimi občanmi. Nebolo to jednoduché, lebo niektorí žijú mimo našej obce, ale po menších problémoch sa podarilo zistiť mená a adresy 14 občanov, ktorí sa dožívajú päťdesiatky. Stretnutie sa konalo 2. októbra 2010 o 17.00 hod. v priestoroch kaštieľa Betliar a zúčastnilo sa ho 8 jubilantov. Program pripravil miestny ZPOZ, hudbu zabezpečila skupina Alexandra Kovtuna z Rožňavy.
Organizátorov tohto už tradičného podujatia obce Betliar potešilo, že sa podarilo po rokoch spojiť tých, ktorí spoločne sedávali v školských laviciach, spolu rástli a prežívali mladosť, ale i tých, ktorých do obce priviala láska, zmena bydliska či povolanie. Jubilanti, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili, budú naň určite v dobrom spomínať aj po rokoch.
Ľubomír Zatroch

{gallery}kultura/betliar/50{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2997 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:47