Vytlačiť túto stránku
streda, 13 apríl 2011 09:36

V Dobšinej sprístupnili filatelistickú výstavu a pripravili inauguráciu poštovej známky Dobšinská ľadová jaskyňa Doporučený

Napísal(a) ŠB
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dobšiná je pripravená na slávnostný krst - inauguráciu poštovej známky z emisie Krásy našej vlasti - Dobšinská ľadová jaskyňa, vydanej pri príležitosti 140. výročia sprístupnenia Dobšinskej ľadovej jaskyne (1871 – 2011), a s tým spojené i rôzne sprievodné podujatia. Dňa 15. apríla 2011 dopoludnia sa uskutoční v Mestskom kultúrnom stredisku akadémia žiakov a študentov a o 11.00 hod. prednáška Dr. Štefana Burču, spojená s besedou o poštovej známke a s premietaním materiálov o poštových službách, histórii, o našich tvorcoch-výtvarníkoch a rytcoch  i o filatelistických úspechoch. Veď Slovensko ako jediný štát na svete získal tri ocenenia "Najkrajšia poštová známka sveta"!

Od 12.00 hod sa očakáva príchod hostí, ktorí si prezrú malé súkromné múzeum pána Miša Neupauera i Banícky dom. Od 13.00 bude v kultúrnom dome pripravená poštová priehradka s predajom známok a filatelistických materiálov a bude sa používať príležitostná pečiatka, ktorú navrhol Štefan Burčo (na požiadanie pošta bude pečiatkovať zásielky ešte celý týždeň). V Radnici je sprístupnená filatelistická výstava zo zbierok Dr. Štefan Burču. Dominuje v nej tvorba rytca známky majstra Martina Činovského a jeho žiakov, ako aj ukážky výtvarnej tvorby našich umelcov  navrhujúcich známky. Výstava je sprístupnená už celý týždeň a diváci môžu vidieť nielen známky, ale aj originálne grafiky a autogramy tvorcov. Inaugurácia známky Dobšinská ľadová jaskyňa bude od 15.00 hod. a mal by sa jej zúčastniť i autor známky. Organizátormi podujatia sú Mesto Dobšiná, Správa slovenských jaskýň Liptovský Mikuláš, Zväz slovenských flatelistov a Slovenská pošta a.s.
(ŠB)

{jcomments on}

Čítať 3721 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:57