štvrtok, 13 december 2012 17:08

Vedúca Denného stacionára pre seniorov v Rakovnici je kreatívna, ústretová pre klientov Doporučený

Napísal(a) Dr. J. Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Mikuláš. Najviac očakávania, radosti majú z neho deti. Radi sa naučia básničku, spievanku, pesničku pre Mikuláša. Súčasťou návštevy vzácneho hosťa sú darčeky. Nezáleží na veľkosti, cene. Veď je to pre radosť, potešenie i prejavenie určitej formy úcty.
Vedúca Denného stacionára pre seniorov v Rakovnici je kreatívna, ústretová pre klientov. Pomáha, zabezpečuje, realizuje zaujímavé podujatia. Ako prvá v obci už počas prvého roka zrealizovala veľa

zaujímavých akcií. Bc. Erika Gembická prišla  s nápadom robiť Mikuláša v stacionári. Odozva bola okamžitá. Klientom sa myšlienka zapáčila. Pekná pozvánka to spečatila.
Na realizáciu potrebovala financie, ktoré získala sponzorsky. Výsledkom jej snaženia bol deň 5. december – Mikuláš. Verte, stálo to za to.
Už pri vstupe Mikuláša do miestnosti všetci oživli. V očiach im zaihrali spomienky na detstvo. Zaujímavý bol príhovor vedúcej, ktorý veľa objasnil. Historický prierez Mikulášskej tradície osvetlil podstatu, význam sviatku. Pripomíname, že sprievodcom Mikuláša bol anjel, v roli ktorého bola naša vedúca.
Mikuláš pozdravil všetkých prítomných a obdaril milou pozornosťou. Všetci sa potešili. Kávička, čaj, minerálky, keksíky, príjemné posedenie ľudí spojených podobným vekom rozvíril neformálnu besedu, rozhovor. Domov sme sa neponáhľali. Veď nám bolo dobre a príjemne sme sa cítili.
Text a foto: Dr. Jozef Sabo{jcomments on}

Čítať 3384 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:02

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.