nedeľa, 09 december 2012 20:33

Zažili sme veľkolepú prehliadku pernatej zveri, rôznej hydiny Doporučený

Napísal(a) Dr. Jozef Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ten deň bolo počasie typicky jesenné. Zamračené. Popŕchalo. Blatisto. Neodradilo nás to. Objavili sme jedného zaujímavého chovateľa hydiny. Počasie sem - počasie tam, ideme sa ohlásiť na návštevu. Prijali nás s úsmevom a ochotou ukázať ich chov.
A keď si myslíme, že o občanov Rakovnice vieme toho dosť, ešte stále sa nájde niečo, čo nás milo prekvapí a teraz to bol chov hydiny. Zažili sme veľkolepú prehliadku pernatej zveri, rôznej hydiny. Voliéry sa striedali

jedna za druhou a v každej bolo niečo iné.
Prvé boli sliepky. Priznáme sa, niektoré sme videli prvýkrát. Rôznorodá farebnosť, veľkosť, tvar, celkový vzhľad. Pávy, bažanty – viac druhov, husi. Biele husi sú bežné. Chválili ich aj naši starí a prastarí rodičia. Ich využitie bolo všestranné. Perie do hlavníc, perín, mäso na konzum. Koncové časti krídel na vymetanie atď. Pán Miroslav chová sivobiele (viacej sivé ako biele) husi.
Privítali nás majestátne. Krky mali zdvihnuté, hlavy hore. Gagotali tak, ako by to trénovali len pre nás.
Z návštevy sme odchádzali trocha mokrí, zablatení, ale veľmi spokojní. Stálo to zato. Vidieť obdivovať, potešiť sa chovom tak pestrej hydiny pohromade, to sa každý deň nevidí. Poďakovali sme chovateľovi za prehliadku a poželali veľa úspechov pri chove.
Text a foto. Dr. J. Sabo

Pernatá z Rakovnice


{jcomments on}

Čítať 3012 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:07

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.