streda, 24 júl 2013 23:20

Zhodnotenie futbalovej sezóny Baníka Nižná Slaná v ročníku 2012-2013

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Od ukončenia majstrovských futbalových súťaží ročníka 2012/2013 na hornom Gemeri uplynulo už niekoľko týždňov a mužstvá sa v súčasnosti pripravujú na nový ročník. Od Bc. Štefan Tomášika sme dostali príspevok o tom, ako sa darilo či nedarilo futbalistom Baníka Nižná Slaná účastníka II. triedy vo futbalovom ročníku 2012/2013. V prvom kole privítala Nižná Slaná futbalistov z Honiec. Domáci boli oslabení o viacerých hráčov základnej zostavy a tak zápas skončil remízou. V druhom kole cestovala do Plešivca, kde vo vyrovnanom zápase prehrala. V ďalšom kole privítala rezervu Gemerskej Hôrky. Po tlaku v prvom polčase si vypracovali domáci náskok, ktorí si už udržali. V piatom kole cestovala do Pače. Nastúpila v ucelenejšej zostave, v druhom polčase však inkasovala góly po chybách v obrane. V domácom zápase proti Kečovu sa padali góly až v druhom polčase, keď v prvom sa domácim nedarilo v zakončení. V zápase v Brzotíne si hostia vytvorili dostatok príležitostí, najväčším problémom bola koncovka. Zápas tak skončil iba 2:3. V siedmom kole cestovala Nižná Slaná do Jovíc, kde v predošlých sezónach nebodovala. Tentokrát po dobrom výkone zvíťazila. V poslednom kole jesennej časti cestovala Nižná Slaná do Čoltova. Očakávalo sa víťazstvo hostí. Polčas skončil remízou.

V druhom polčase sa hosťom nedarilo, a tak domáci výsledok ubránili. Mužstvo tak zimovalo na šiestej priečke.

Počas zimného prestupového termínu posilnili káder Gemerský a Máťaš. Novým hráčom bol aj Nemec. Na druhej strane odišiel z mužstva na hosťovanie do Čechyniec Slovák.

V prvom zápase jarnej časti cestovala Nižná Slaná do posilnených Honiec. S ašpirantom na postup ako – tak držala krok iba v prvom polčase. V ďalšom zápase privítala tabuľkového suseda, Plešivec. Po dobrom výkone domáci zvíťazili. V nasledujúcich troch kolách sa Nižnej Slanej podarilo bodovať naplno s Pačou, Jovicami a omladenou Kružnou. Ocitla sa tak na tretej priečke. Zdalo sa, že bude bojovať o tretie, prípadne druhé miesto. Opak bol pravdou, keď v poslednom Kečove len remizovala a doma v priamej konfrontácii  so Štítnikom vysoko podľahla. Po týždni voľna si napravila chuť vysokým víťazstvom nad Ml. Brzotín. Nasledoval zápas vonku s Krh. Dlhou Lúkou B. Polčas bol ešte vyrovnaný. V druhom hostia doplatili na vylúčenie Valka a nepremenenú penaltu Dieho. Citeľná bola aj absencia Keršáka. Zápas tak skončil 4:2. V posledných dvoch kolách musel ísť do poľa hrať aj brankár Nemec, keď Nižnej Slanej chýbalo veľa hráčov. S posledným Čoltovom domáci skórovali po penalte. Druhý gól pridal Prónai. Neskôr hostia len korigovali výsledok. V poslednom zápase s rezervou Gemerskej Hôrky sa po polčase podarilo v oslabenej zostave uhrať remízu 1:1. V druhom polčase viazla hosťom kombinácia, v hre boli nepresnosti. Domáci mali jasnú prevahu, hostí oslabil aj Schvarz.

Oproti minulej sezóne mužstvo skončilo na rovnakej priečke. V domácich zápasoch získalo viac bodov ako v predošlej sezóne. Naopak zo súperových ihrísk doviezla Nižná Slaná menej bodov. V prvom jesennom kole tréner Petergáč nemôže počítať s Prónaiom a Schvarzom.

Súpiska Nižnej Slanej v sezóne 2012 /2013: Ivan Krnáč (jesenná časť), Štefan Tomášik, Roman Nemec, Viliam Máťaš (obaja jarná časť) – Roman Die, Ladislav Gemerský (jarná časť), Dalibor Hajči, Martin Hajči, Dušan Valko, Ján Gelda, Juraj Leštach, Ondrej Junger, Ján Junger, Juraj Cangár, Maroš Soják, Miloš Schvarz, Peter Slovák (jesenná časť), Gustáv Keršák, Dušan Vandrášik, Miroslav Prónai, Peter Milko, Miroslav Ambróz, Ján Tomi.

1 gól: Slovák, Schvarz, Prónai, Nemec

Pre úplnosť pozrime sa aké výsledky dosiahlo vlani v príprave na futbalový ročník 2012/2013:

Príprava mužstva na jesennú časť II. triedy 2012/2013

Memoriál Erika Vysokého a Mgr. Jána Lukáča:

1. zápas OFK Vyšná Slaná – FK Baník Nižná Slaná 4:1 (1:0)

Gól hostí: Ján Junger

zápas o 3. miesto Nižná Slaná – Dobšiná 6:5 na pokutové kopy

Turnaj v Dobšinej

1. zápas Dobšiná – Nižná Slaná 5:2 (0:2)

Góly hostí: J. Gelda 2

2. zápas Nižná Slaná – Vyšná Slaná 2:7 (0:3)

Bilancia po jesennej časti

Doma                                      5          3          1          1          14:6                 10
Vonku                                     6          2          1          3          10:14                 7

Celkove          6. miesto         11        5          2          4          24:20              17

Bilancia jarnej časti

Doma                                      6          5          0          1          33:12               15
Vonku                                     5          1          1          3          9:17                 7

Celkove                                  11        6          1          4          42:29              22

Tabuľka doma

1. Honce                     11        10        1          0          62:10               31

2. Štítnik                      11        9          1          1          46:11               28

3. Pača                        11        9          1          1          34:15               28

4. Plešivec                   11        9          0          2          36:8                 27

5. K. D. Lúka "B"        11        9          0          2          46:21               27

6. Nižná Slaná           11        8          1          2          47:18               25

7. Jovice                      11        6          1          4          25:17               19

8. G. Hôrka "B"           11        5          3          3          29:18               18

9. Kružná                    11        5          2          4          20:20               17

10. Ml. Brzotín            11        4          2          5          16:32               14

11. Kečovo                 11        4          2          4          16:36               11

12. Čoltovo                 11        2          2          7          21:34               8

Tabuľka vonku

1. Honce                     11        8          1          2          34:13               25

2. Štítnik                      11        4          3          4          21:14               15

3. Jovice                      11        5          0          6          20:38               15

4. Plešivec                   11        4          2          5          20:20               14

5. Nižná Slaná           11        3          2          6          19:31               11

6. K. D. Lúka "B"        11        3          2          6          18:30               11

7. Čoltovo                   11        3          0          8          19:46               9

8. Pača                        11        2          2          7          20:31               8

9. G. Hôrka "B"           11        2          1          8          18:32               7

10. Kružná                  11        1          1          9          12:30               4

11. Ml. Brzotín            11        1          0          10        11:58               3

12. Kečovo                 11        0          2          9          9:56                 2

Tabuľka celkove

1. Honce                     22        18        2          2          96:23               56        +23

2. Štítnik                      22        13        4          5          67:25               43        +10

3. Plešivec                   22        13        2          7          56:28               41        +8

4. K. D. Lúka "B"        22        12        2          8          65:51               38        +5

5. Pača                        22        11        3          8          54:46               36        +3

6. Nižná Slaná           22        11        3          8          66:49               36        +3

7. Jovice                      22        11        1          10        45:55               34        +1

8. G. Hôrka "B"           22        7          4          11        47:50               25          -8

9. Kružná                    22        6          3          13        32:50               21        -12

10. Čoltovo                 22        5          2          15        40:81               17        -16

11. Ml. Brzotín            22        5          2          14        25:73               17        -16

12. Kečovo                 22        3          4          15        25:92               13        -20