utorok, 16 október 2012 12:27

Letné návraty: Na stretnutí dôchodcov pri studničke zabodovali hostia Doporučený

Napísal(a) Dr. Jozef Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Jednota dôchodcov na Slovensku v Rakovnici už má vybudovanú tradíciu, pestrú činnosť, ktorá je členmi akceptovaná. V pláne každoročne sa objavuje aj posedenie pri studničke, ktoré tohto roku bolo 22. augusta 2012. Tieto stretnutia sa vyznačujú okrem iného aj tým, že na každom je „zlatým klincom“ hosť, poprípade hostia. Za roky sa ich vymenilo naozaj veľa. Hostia sú starostlivo vyberaní. Spojení s tematikou, ktorá je pre dôchodcov veľmi dôležitá, poučná, potrebná, žiaduca.

Tohto roku hostia boli dvaja – starosta obce Ľ. Lešták a vedúca Denného stacionára pre seniorov Bc. Erika Gembická. Starosta informoval prítomných o aktuálnych otázkach rozvoja obce. Pozornosť venoval výstavbe vodovodu, čistote, nežiaducim skládkam, koseniu verejných priestranstiev vrátane cintorína atď. Oboznámil s akciami, ktoré sa v dedine pripravujú.
Predstavil Bc. Eriku Gembickú, ktorá podrobne informovala o úlohe a činnosti znovuobnoveného Denného stacionára pre seniorov. Vysvetlila čo všetko sa v ňom realizuje, koná, čo sa ponúka. Poukázala na akcie, ktorá mali veľký ohlas a patričnú spokojnosť. Obaja hostia vecne a konkrétne odpovedali na otázky, ktoré im boli položené. Dôchodcovia to prijali s veľkým pochopením a spokojnosťou.
Stretnutie v Hänclovej doline bolo zavŕšené tradičným gulášom. Chutil všetkým. Nálada bola dobrá, prostredie romantické, citové spojenie s predchádzajúcimi stretnutiami. Počasie dôchodcom bolo naklonené. Vďaka členom výboru a predsedovi ZO JDS Mgr. L. Fabiánovi sa tohtoročná akcia pri studničke zapísala v dobrom svetle a k spokojnosti členov miestnej jednoty.
Text a foto: Dr. Sabo

FOTOREPORTÁŽ:

Pri studničke


{jcomments on}

Čítať 2638 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:25

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2