streda, 05 jún 2019 13:21

Lubeník po prvýkrát oslávil svoj Deň Doporučený

Napísal(a) M.P.
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Výročné dni majú mimoriadne miesto nielen v živote človeka, ale aj v živote našej obce. Pri príležitosti 592. výročia prvej zmienky o obci usporiadala Obec Lubeník prvýkrát svoj Deň. A tak prvý jún patril nielen deťom, ale aj všetkým obyvateľom Lubeníka. Zaujímavý a bohatý program "vyhnal" ľudí z príbytkov do slnkom zaliateho lubeníckeho šadióna, ktorý sa zaplnil tak, ako si pamätajú len skôr narodení.
Podujatie otvoril starosta obce Milan Pavko. Pestrú paletu piesní, ľudových tancov, slova a divadelného umenia ponúkli žiaci Základnej školy Sama Tomášika s materskou školou. O dobrú zábavu sa postaral aj spevácky súbor obce Nezábudka, Stano Vitáloš – spevák, imitátor a zabávač, folkórne súbory Šumiačan a Húžva. Zlatým klincom programu bolo vystúpenie Pavla Hammela.

Malý jarmok v areáli štadiónu ponúkol možnosti drobných nákupov, ale aj občerstvenia v stánkoch s lahodnými pochúťkami a typickými jarmočnými nápojmi ako pivo a medovina. Jarmočnú náladu zvýraznili nielen rôzne atrakcie pre deti, ale aj prítomnosť jazdcov s pretekárskymi autami, dobrovoľných hasičov s ukážkou hasičskej peny, koníkov, na ktorých si mohli deti zajazdiť, nechýbala streľba zo vzduchovky a ukážky žonglérskych kúskov i sokoliarskeho umenia.

Celým štadiónom sa niesla vôňa guláša z kotlov 8 súťažných družstiev. Návštevníci si tak mohli naplniť nielen duchovné, ale aj telesné potreby. Bohatý kultúrny program uzavrela diskotéka a voľná zábava, ktorá pokračovala až do neskorej noci.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na príprave podujatia podieľali, a to poslancom obecného zastupiteľstva, členom kultúrnej komisie pri obecnom zastupiteľstve, zamestnancom školy a všetkým súťažiacim vo varení guláša. Lubeníčania a široká verejnosť z okolia si odniesli so sebou skvelú náladu a nabili sa pozitívnou energiou, pretože len vďaka obetavosti a zanietenosti všetkých dobrovoľníkov pre správnu vec obce sa mohlo toto vydarené podujatie uskutočniť.

M.P.

Fotografie: Peter Poboček

 

Čítať 1090 krát Naposledy zmenené streda, 05 jún 2019 16:10

Galéria obrázkov

1 komentár

  • Odkaz na komentáre Jaroslava streda, 05 jún 2019 16:44 Napísal(a) Jaroslava

    Chýba v článku?bolo to po druhýkrát

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x