utorok, 01 apríl 2014 15:30

Najväčšia sieť regionálnych nemocníc sa rozširuje o tri nové nemocnice v mestách: Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica

Napísal(a) Tomáš Kráľ
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rs nemocnica-rimavska-sobota1aSieť regionálnych nemocníc Svet zdravia, a.s., sa dnešným dňom oficiálne rozširuje o tri nové nemocnice v mestách: Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica. Súčasne nastáva aj zmena vo vedení troch nových nemocníc. Novým riaditeľom nemocníc v Rimavskej Sobote, Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici sa stáva Ivan Mokrý. Tento krok potvrdzuje strategický cieľ dosiahnuť väčšiu efektivitu a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Svet zdravia získal 100% vlastnícky podiel v súkromnej spoločnosti Nemocnice a polikliniky a.s.. Túto transakciu definitívne potvrdil aj Protimonopolný úrad SR. Spoločnosť Svet zdravia patrí do skupiny Penta Investments.
Svet zdravia v súčasnosti spravuje deväť nemocníc v Košickom, Prešovskom a v Trenčianskom samosprávnom kraji a je najväčšou sieťou ústavných zdravotníckych zariadení na Slovensku. Spolu zamestnáva 3550 pracovníkov. Zabezpečuje zdravotnú starostlivosť v spádovej oblasti pre viac ako 616-tisíc obyvateľov. V roku 2013 spoločnosť dosiahla obrat 94 mil. EUR. Plánované investície v roku 2014 do ďalšej modernizácie nemocničných budov, rekonštrukcie operačných sál a oddelení, ako aj na

nákup prístrojového vybavenia a IT dosiahnu sumu takmer 6 miliónov EUR. 

Tri nové nemocnice poskytujú zdravotnú starostlivosť v spádovej oblasti pre viac ako 160-tisíc obyvateľov. V roku 2013 dosiahli tržby na úrovni 25,4 mil. EUR a zamestnávajú 1074 pracovníkov. 
„Naším dlhodobým cieľom je vybudovať sieť regionálnych nemocníc, ktoré prinesú pacientom dostupnú a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Tri nové nemocnice nám umožnia tento zámer začať realizovať aj v stredoslovenskom regióne. Súčasne vytvárajú nové synergické príležitosti v lepšej organizácii aj pre naše súčasné nemocnice," povedal Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia, a.s.. 
Okrem postupnej integrácie nových nemocníc do súčasnej siete a využitia synergie predovšetkým v oblasti nemedicínskych činností, sa neplánujú opatrenia, ktoré by mali významný vplyv na zamestnanosť nových alebo súčasných zariadení v skupine.
„Chceme poskytovať rovnaký štandard zdravotnej starostlivosti v každej z našich nemocníc. V prípade investícií predpokladáme, že ich objem bude podobný ako pri terajších nemocniciach Sveta zdravia,” doplnil Ľuboš Lopatka.
Najväčšie plánované investície v doterajšej sieti regionálnych nemocníc Svet zdravia v roku 2014:

 modernizácia Onkologického pavilónu v Michalovciach
 rekonštrukcia operačných sál v Partizánskom a v Trebišove
 rozšírenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Spišskej Novej Vsi
 nový počítačový tomograf (CT) vo Svidníku
 zateplenie objektu liečebne pre dlhodobo chorých v Humennom
 pokračovanie v dlhodobom projekte modernizácie výťahov a výmen okien.

Tomáš Kráľ

 

 

Čítať 2738 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:30

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x