štvrtok, 11 jún 2015 12:33

Neodmysliteľnou súčasťou života detí i dospelých - „Nerušte ma, čítam!“

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv neruste ma 1a(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Pod záštitou primátora mesta Rožňava Pavla Burdigu, Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu a Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja sa štvrtok 18.6.2015 v čase od 10:00 do 13:00 hod. uskutoční na Námestí baníkov v Rožňave pred malým pódiom hlasné čítanie rozprávkových kníh pre deti pod názvom „Nerušte ma, čítam“. 
Rôzne ankety, štúdie a výskumy dokazujú, že pravidelné čítanie od útleho detstva prinášajú značné výsledky ako v rozvíjaní slovnej zásoby, tak i v porozumení daného čítaného textu. Kniha je predmetom rozvoja osobnosti. V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave počas celého roka pripravujú pracovníčky pre žiakov základných škôl rôzne podujatia na podporu čítania. Pri tomto podujatí zvolili zmenu prostredia.
„Každý rodič chce mať úspešné, múdre, vzdelané a inteligentné dieťa,“ povedala Janka Mičudová - vedúca Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu a pokračovala: „Minulý rok, keď sme toto podujatie organizovali po prvýkrát sme zistili, že deti rožňavských škôl sa nedali zaskočiť novým prostredím –

námestím. Ich hlasné čítanie úryvkov z rozprávkových kníh počulo množstvo okoloidúcich ľudí. Čítanie dospelých striedalo čítanie detí a bude to tak aj v tomto roku. Chceme motivovať deti k pravidelnému čítaniu. Veď k detstvu patria a budú stále patriť princezné, kráľ s kráľovnou, víly, piráti, bosorky a množstvo iných rozprávkových bytostí.“ 

Pozývame Vás štvrtok 18.6.2015 na Námestie baníkov v Rožňave v čase od 10:00 do 13:00 hod., aby ste prišli podporiť podujatie pre deti i dospelých pod názvom „Nerušte ma, čítam!“, ktoré organizuje Mesto Rožňava a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave. Čítať úryvky z rozprávkových kníh budú predstavitelia kultúrneho a spoločenského života mesta a aj Vy sa môžete k čítaniu pridať. Stačí, ak si donesiete Vašu obľúbenú knihu, organizátorom dáte o sebe vedieť a pracovníčky knižnice dajú priestor aj Vám. Príďte presvedčiť okolie, že čítanie môže byť potešením i zábavou, že komunikovať s deťmi je dôležité aj pomocou hlasného čítania. Že čítanie je neodmysliteľnou súčasťou života detí i dospelých. Tešíme sa na Vás!
Tatiana Bachňáková

 

Čítať 2739 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:31

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2