štvrtok, 25 december 2014 20:59

Po odovzdaní betlehemského svetla nasledoval v Revúcej koncert sláčikového kvarteta

Napísal(a) Mgr. Martina Urbanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra betlehemske 1aŠtvrtú adventnú nedeľu v Revúcej o kultúru nebola núdza. O 15:00 hodine sa pri Rímskokatolíckom kostole sv. Vavrinca odovzdávalo betlehemské svetlo, ktoré do mesta už osemnástykrát doniesla vedúca bývalého skautského oddielu „Skalka“ Mária Sviežená, ktorá celý program otvorila. Ľuďom, ktorí si prišli odpáliť plamienok aj pre svoje domácnosti zároveň odkázala, aby sa nebáli tieňov, pretože tie znamenajú, že na blízku je svetlo. 
Potom sa mnohopočetnému publiku tradične prihovorila primátorka mesta Eva Cireňová, rímskokatolícky pán farár Pavel Bodnár a evanjelická pani farárka Danica Hudecová. Zaželali krásne, požehnané Vianoce a šťastný nový rok 2015. Po príhovoroch si mohli veriaci vychutnať program, ktorý pre nich pripravila Katolícka materská škola svätej rodiny, základná škola Ivana Branislava Zocha a Zbor sv. Antona. Odovzdávanie betlehemského svetla organizuje mesto Revúca a Mestské kultúrne stredisko v spolupráci s Rímskokatolíckou cirkvou. 
O 18:00 hodine sa v Mestskom dome kultúry uskutočnil koncert sláčikového kvarteta z Banskej

Bystrice BEAT OH WHEN QUARTET, ktorý zorganizovalo Mestské kultúrne stredisko v Revúcej. Andrej KRAJČOVIČ (viola), Ľuboš MELNIČÁK (2. husle), Branislav BIELIK (violončelo) a Zuzana GAŠPAROVÁ (1. husle) svojimi nástrojmi a obrovským talentom divákom otvorili srdcia a ukázali im svoje obdivuhodné umenie. Všetci štyria sú profesionálni hudobníci pôsobiaci v rôznych umeleckých zoskupeniach nielen na Slovensku. Interpretujú známe diela klasickej hudby ale aj úpravy známych piesní. 

Program s názvom „Vianočný čas, prišiel k nám“ v divákoch zanechal príjemný pocit a radosť z krásne prežitého nedeľného večera.
Text: Mgr. Martina Urbanová
Fotografie: Peter Poboček

Čítať 2522 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:36

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2