sobota, 09 február 2013 18:03

Pohľad na zimnú Plešiveckú planinu bol okúzľujúci Doporučený

Napísal(a) Dr, Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Budovanie tradícii upevňuje, utužuje, zveľaďuje, obohacuje spoločenstvo. Takto v skratke by sa dalo povedať o tvorbe, existencií, realizácií nových tradícií v našej obci. Vašu pozornosť obrátime na Združenie podnikateľov a priateľov obce Rakovnica. Pre obec a občanov ich akcie sú prínosné. Dávajú možnosť realizovať sa, prezentovať, spriateliť, mať zážitok, zabaviť sa.
Klasickou akciou je Majster kuchár. Má za sebou päťročné trvanie.

Každý rok je zážitkom pre všetkých, ktorí sa jej zúčastnia. Tí aktívni súťažia a sú ohodnotení. Pasívni majú skvelú príležitosť vidieť na vlastné oči celý priebeh rokmi vyskúšanej akcie.
Ďalším významným podujatím je Novoročný výstup na Plešiveckú planinu. Tohto roku (2013) sa uskutočnil 5. januára. Počasie bolo prívetivé, pekné, príjemné.
Individuálny výstup začal o 8,00 hod. od OcÚ. Trasa bola správne zimná, mierne zľadovatelá, pohodová. Na určenom mieste  stretnutia všetkých účastníkov čakal horúci, horský čaj, ktorý navaril „dvorný kuchár“ Milan Hlaváč st.
Pohľad na zimnú planinu bol okúzľujúci. Snehu neúrekom. Výška 30 cm. Panoráma prenádherná. Počet účastníkov odhadom 60 ľudí. Postretávali sa tu aj takí, ktorých možno celý rok nestretnete. Turistika ľudí zblíži, spriatelí.
Pripomíname, že je to už štvrtý ročník zimného, novoročného výstupu na Plešiveckú planinu. Organizovali ho naši podnikatelia a priatelia obce Rakovnica. Bolo to aj za spoluúčasti starostu obce Ľuboša Leštáka. Všetky náklady spojené s akciou sponzorovalo združenie. Podľa našich informácií mienia v tom aj naďalej pokračovať. Hlavným organizátorom a „šéfom“ je súčasný zástupca starostu obce podnikateľ Ladislav Kováč st.
Tohtoročný výstup bol úspešný, plný skvelých zážitkov. Stretli sa tu praví turisti, milovníci prírody, planiny. Celý rok bude na čo spomínať, o čom rozprávať, a zároveň sa tešiť na nove akcie. 
Text: Dr. Sabo, Rakovnica
Foto: Ľuboš Lešták{jcomments on}

Čítať 4585 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:37

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2