pondelok, 01 jún 2015 21:11

Pre ratolesti bol pripravený veľmi zaujímavý program plný zábavy, atrakcií, súťaží a sladkých odmien

Napísal(a) Mgr. Martina Urbanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra den deti 31 aVšetci veľmi dobre vieme, že 1. jún je už dlhé roky venovaný všetkým deťom na svete, pretože sa v tento deň oslavuje Medzinárodný deň detí. Na Slovensku sa sviatok detí slávi od roku 1952. Myšlienka MDD vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí World Conference for the Wellbeing of Children v Ženeve vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii zaviedlo viacero vlád v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Dnes sa tento sviatok oslavuje vo viac ako 21 krajinách každoročne 1. júna. 

DEŇ DETÍ SO VŠETKÝM, ČO K NEMU PATRÍ 

V nedeľu, 31. mája 2015 sa na ihrisku ZŠ na Hviezdoslavovej ulici o 11:00 hod. uskutočnilo podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, ktoré zorganizovala politická strana SMER – sociálna demokracia v spolupráci s mestom Revúca. Pre ratolesti z nášho mesta i okolia bol pripravený veľmi zaujímavý program plný zábavy, atrakcií, súťaží, hier a sladkých odmien. Motorkári sa mohli povoziť na

detských motorkách, malí jazdci zase na živých koňoch, nechýbali ani športové a pohybové aktivity CVČ v Revúcej, trampolíny, ukážky policajnej a hasičskej techniky, pretekárske autá a štvorkolky, prezentácia RC modelov lietadiel, áut a vrtuľníkov modelárskeho klubu Ambasador, lesná pedagogika Lesov SR, psíkovia z Revúckeho útulku, líčenie s luxusnou kozmetikou a o maľovanie na tvár sa postarala Základná umelecká škola.

Pri peknom počasí sa deti vyšantili na malých i veľkých šmykľavkách, detskom aj reťazovom kolotoči, nafukovacom hrade, kopci a krokodílovi a pochutnali si na cukrovej vate, zmrzline, kofole, kebabe či popcorne.
Hračiek, či sladkostí je počas celého roka viac ako dosť. Čo teda našim najmenším darovať, aby to bolo pre nich výnimočné, originálne, nezabudnuteľné a krásne? Iste, malá drobnosť vždy poteší, ale darovať zážitok, výlet, zájsť s nimi na podujatie plné súťaží i atrakcii ako bolo práve toto, naplno sa im venovať a hlavne počúvať ich túžby a priania je pre deti tým najvzácnejším, čo im rodičia môžu okrem lásky v ich deň darovať...
Text: Mgr. Martina Urbanová
Foto: Peter Poboček

 

 

Čítať 3524 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:38

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2