×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /nfsmnt/hosting1_2/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/kultura/jds/revuca/velkonocne/12
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/jds/revuca/velkonocne/12
streda, 28 marec 2012 20:05

Revúcki seniori dokázali aj v druhom ročníku „Veľkonočnej prezentácie“, že sú stále aktívni a užitoční Doporučený

Napísal(a) Zuzana Homoliaková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V Mestskom kultúrnom stredisku v Revúcej 26.3.2012 sa uskutočnila vernisáž „Veľkonočnej prezentácie Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku a ZO JDS okresu Revúca“. Toho roku sa prezentácie zúčastnilo 12 základných organizácií a okresná organizácia. Prezentáciu si prišli pozrieť primátori miest i starostovia obcí. K prítomným sa prihovorila primátorka Revúcej Eva Cireňová, poslankyňa BBSK a predsedníčka ZMOS STREDNÉHO GEMERA. Vyzdvihla aktivity seniorov, poďakovala za pomoc v mestách i obciach pri kultúrnych podujatiach.
Predsedníčka OO JDS Z. Homoliaková v príhovore upriamila pozornosť

prítomných na šikovnosť, nápaditosť i ukážky tradičných veľkonočných výzdob. Seniori sa aj takouto činnosťou chcú dostať do povedomia širokej verejnosti, aby si všetci uvedomili, že sú stále aktívni a užitoční. Výzvu EURÓPSKEJ KOMISIE k aktívnemu starnutiu plnia a nečakajú, že niekto iní bude pre nich pripravovať rôzne aktivity.
V závere poďakovala všetkým sponzorom, ktorí podporujú aktivity seniorov a tiež všetkým seniorom, ktorí sa podieľali na príprave prezentácie, za ich ochotu ukázať čo dokážu a tak reprezentovať tretí vek.
Na spoločnom posedení pri vínku a napečených zákuskoch si veselo zaspievali. Dvom členkám pri príležitosti okrúhleho životného jubilea M. Kupsákovej a J. Jungovej zablahoželali, odovzdali kytice a všetci zaspievali ŽIVIO ... DUO Edko a Rudko na harmonikách hrali a spievali piesne na želanie a novým repertoárom sa predstavili členky súboru ÚSVIT.
Zuzana Homoliaková
Fotografie: Ján Bendo

{gallery}kultura/jds/revuca/velkonocne/12{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2609 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:43

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2