streda, 25 marec 2015 10:41

Rozdelili ceny 18. ročníka Detskej divadelnej Revúcej

Napísal(a) Mgr. Martina Urbanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra ddr 28 aaV utorok 24. marca 2015 sa v Mestskom dome kultúry uskutočnil 18. ročník regionálnej súťažnej prehliadky detských divadelných súborov – DETSKÁ DIVADELNÁ REVÚCA, ktorú zorganizovalo Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote a Mestské kultúrne stredisko v Revúcej. Žiaci z Rimavskej Soboty a z troch revúckych škôl si pre spolužiakov a porotu pripravili 5 divadelných predstavení, ktoré boli rozdelené do troch blokov. Prvý blok, určený pre 1. stupeň ZŠ, začal o 9:00 hod. a vystúpilo v ňom Divadielko pod komínom pri ZUŠ v Revúcej a Detský divadelný súbor (DDS) Portál pri ZŠ J. A. Komenského. Druhý blok, vhodnejší pre 2. stupeň, bol o 10:00 hod. a svoj talent v ňom predviedol DDS Zauško pri ZUŠ v Rimavskej Sobote a DDS Korunka pri ZŠ na Hviezdoslavovej ulici. Na poludnie vystúpil v treťom bloku DDS Facka pri ZUŠ v Rimavskej Sobote. O 13:00 nasledovali hodnotiace semináre a vyhlásenie výsledkov. O celkovom poradí rozhodla trojčlenná porota v zložení - Ľubomír ŠÁRIK (predseda poroty), Marián LACKO a Tatiana KRŠKOVÁ. 

VÍŤAZSTVO POPUTOVALO DO RIMAVSKEJ SOBOTY

Víťazom sa stal Detský divadelný súbor FACKA pri ZUŠ

v Rimavskej Sobote s hrou - „Ako išlo vajce do sveta“. Súbor režírovala Adriana Kéryová. Na 2. mieste sa umiestnili DDS Korunka pod vedením Kataríny Hrbálovej spolu s DDS Zauško pod vedením Adriany Kéryovej. Tretie miesto patrilo Divadielku pod komínom, ktorý režírovala Lenka Senková a DDS Portál s režisérkou Vierou Suchou. Súbor, ktorý skončil na 1. mieste postupuje na krajskú divadelnú prehliadku dramatickej tvorivosti detí a dospelých „Rozprávkové javisko“, ktorá bude 16.-17. apríla 2015 v Žiari nad Hronom.

Súčasťou DDR je aj detská výtvarná súťaž DIVADLO OČAMI DETÍ. Najlepšie výtvarné práce odborná porota vyhodnotila vo štvrtok 19. marca 2015 v MsKS a ocenila ich 24. marca po Detskej divadelnej Revúcej. Súťaže sa zúčastnili materské, základné a umelecké školy.

V materských a základných školách bolo poradie nasledovné:

I. KATEGÓRIA - do 6 rokov
1. miesto - Tatiana TVRDOŇOVÁ (MŠ na Sládkovičovej ul., Revúca), 2. miesto – Lívia DORKOVÁ (ZŠ I.B.Zocha, Revúca), 3. miesto – Laura BÉREŠOVÁ (MŠ Sídlisko Rimava, Rimavská Sobota), 3. miesto – Boris BARTOŠ (MŠ Sídlisko Rimava, Rimavská Sobota)

II. KATEGÓRIA – 7-10 rokov
1. miesto – Monika ŠVONAVCOVÁ a Matej SEDLÁK (ZŠ I.B.Zocha, Revúca), 2. miesto – Nina BENDULOVÁ (ZŠ J.A.Komenského, Revúca), 3. miesto - Janka HORVÁTHOVÁ (ZŠ Sirk)

III. KATEGÓRIA – 11-15 rokov
1. miesto – Martina KOVÁČIKOVÁ (ZŠ J.A.Komenského, Revúca), 2. miesto – Alexandra JONÁŠOVÁ (ZŠ Š. M. Daxnera, Rimavská Sobota), 3. miesto – Martina SÚKENÍKOVÁ (ZŠ Sirk), ČESTNÉ UZNANIE - VIII.A trieda (ZŠ na Hviezdoslavovej ul, Revúca)

Základné umelecké školy sa umiestnili takto:

I. KATEGÓRIA – 6-10 rokov
1. miesto – Natália KOVÁČOVÁ (Súkromná ZUŠ Revúca), 2. miesto – Anna ONDREJCSÁK (ZUŠ Rimavská Sobota), 3. miesto – Ariana FUMERO-DIAZ (ZUŠ Revúca), 3. miesto – Nina HRONČEKOVÁ (ZUŠ Tisovec)

II. KATEGÓRIA – 11-15 rokov
1. miesto – Nikoleta LUKÁČOVÁ (ZUŠ Rimavská Sobota), 2. miesto – Peter MAŤKO (ZUŠ Tisovec), 3. miesto – Tímea PETROVIČOVÁ (ZUŠ Revúca)

III. KATEGÓRIA – nad 15 rokov
ČESTNÉ UZNANIE - Žofia KOSTIČOVÁ, Barbora SMEREKOVÁ, Júlia MOLENTOVÁ (Súkromná ZUŠ Revúca)
Po vyhodnotení sa práce, ktorí sa do tejto súťaže zapojili a samozrejme tiež aj práce víťazné, vystavili vo vestibule MsKS. Výstava umeleckých diel žiakov potrvá až do 20. apríla.
Text: Mgr. Martina Urbanová
Foto: Peter Poboček

 

 

Čítať 2920 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:44

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2