utorok, 15 marec 2011 16:45

Škôlkari ZŠ s MŠ v Jelšave sa zapojili do projektu „Zdravý úsmev“, aby znížili kazivosť zubov Doporučený

Napísal(a) Mgr. G. Šestinová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Aj v tomto školskom roku pokračujeme v plnení cieľov projektu „Zdravý úsmev“. Hlavným dôvodom, prečo sme sa do projektu zapojili, sú výsledky prieskumov, ktoré dokazujú, že na Slovensku má  12-ročné  dieťa  pokazené  4-6  zubov.  Práve  týmto projektom chceme prispieť k zníženiu kazivosti zubov. Realizácia  projektu  prebieha  hravou  formou  na niekoľkých  sedeniach v spolupráci  s dentálnou  hygieničkou  Bc.  Beátou  Schützovou.
Deti  tetu Beátku už poznajú a tešia sa na ňu. Navštevuje   deti  v triede  2  a 3  a spoločne  si  nacvičujú správnu  techniku čistenia zubov, osvojujú si nové poznatky – ako vyzerá  správna  zubná  kefka,  aká

  zubná  pasta  je  vhodná,  ako  sa správne starať o ďasná, čo škodí zubom a čo je zdravé pre zuby, kde sa nachádza fluorid.
V závere si spoločne vyfarbia pracovný list, pozrú si poučnú nahrávku  o veveričke,  ktorá  si  zlomila  na  oriešku  zúbok a zvolajú 3-krát:  „ZDRAVIE“. Teší  nás,  že  za  podpory  rodičov a v spolupráci s dentálnou hygieničkou Bc. Beátou Schützovou naša materská  škola  prispeje  k zdraviu  detí v oblasti  starostlivosti o zuby.
Mgr. G. Šestinová,
zástupkyňa riaditeľa pre MŠ
Jelšava

Čítať 2516 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:47

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2