štvrtok, 03 január 2013 13:49

V Rožňavskom Bystrom sa na Nový rok prihovárala pani starostka Želmíra Gonosová Doporučený

Napísal(a) -ŽG-
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Rok 2012 je za nami, ubehol rýchlo, ani sme sa nenazdali. V našej obci Rožňavské Bystré je niekoľkoročným zvykom, že starosta obce pozdravuje svojich občanov prostredníctvom miestneho rozhlasu 1. januára popoludní. A nebolo tomu ináč ani tohto roku. Starostka obce pani Želmíra Gonosová v mene samosprávy obce zaželala na prahu Nového roka 2013 všetkým spoluobčanom veľa zdravia, šťastia, Božieho požehnania, úcty, rodinnej pohody, pracovných úspechov a

tolerancie. Nezabudla ani na svoju domovinu Slovensko, ktoré v Novom roku oslávilo 20. výročie vzniku samostanej nezávislej Slovenskej republiky. V novoročnom príhovore pani Gonosová spomenula práce a akcie, ktoré sa v obci priebehu roka urobili a poďakovala sa všetkým, ktorí  pomáhali. Osobitne sa poďakovala Obecnému zastupiteľstvu, PZ GERLACH skupina Rožňavské Bystré, s ktorým sa každoročne pripravuje výstup na chatu "Zeme" a guláš na "Deň obce", TJ Baník Rožňavské Bystré, ktorá reprezentuje našu obec na pôde futbalu, DFSk Bystränky za reprezentáciu obce po kultúrnej stránke a zachovaní a šírení bystränských zvykov a obyčají, ďalej UaPPS, mládeži, dôchodcom, sponzorom, firmám i evanjelickej cirkvi. Samostatne v príhovore spomenula aj narodenie detí, ktoré vlani uzreli svetlo sveta, a tými boli: Zuzana Babičová, Samuel Krempaský, Sandra Bubenčíková, Vanesa Tomková, Adriana Boldiová, Alex Gaži. Manželstvo uzavreli: Ivan Pástor a Anna Gašpárová, Estera Gallová a Ladislav Kuhlík. Navždy sme sa rozlúčili s: Máriou Ďurskou, Zuzanou Dávidovou, Jánom Polyákom, Annou Ďuránovou, Marienkou Valkovou a Jurajom Sedlákom.
Najstaršou občiankou je naďalej pani Terézia Jančošeková, ktorá v roku 2012 oslávila životné jubileum  - 100 rokov. Najstaršími mužmi v našej obci sú Ján Doboš a Ján Gajdoš. Počet obyvateľov dosiahol k 31.12.2012 613, čo predstavuje oproti roku 2011 prírastok 10 obyvateľov.
-ŽG-
{jcomments on}

Čítať 2619 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:00

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.