piatok, 15 február 2013 13:34

Veľké množstvo snehu narobilo starosti aj v Rakovnici Doporučený

Napísal(a) Dr. Jozef Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zima tohto roku má navrch. Svedčia o tom nielen každodenné správy o počasí, ale holá skutočnosť. Sneží, mrzne len tak pod nohami vŕzga, praští. Úžasná zima. Taká aká má byť.
Starší občania hovoria, že tak bohatá, zasnežená už nebola viac ako dvadsať rokov. Bohatosť snehu prináša so sebou aj isté povinnosti, starosti.
Štátne cesty sme v Rakovnici mali vyčistené, zjazdné. O obecné cesty sa 

starala obec a jej prostredníctvom osobne starosta obce Ľuboš Lešták. Čisté, zjazdné boli všetky ulice. Aj tie najmenšie.
O dvory sa starali vlastníci domov. Narobili sme sa svorne všetci. Čistenie snehu išlo od ruky. Jedno sneženie vystriedalo druhé. Lopaty v šikovných rukách urobili svoje. Niektorí občania čistili celú plochu dvorov. Iní v snehu urobili iba chodníčky pre chodcov.
Veľké množstvo snehu narobilo aj starosti. Stalo sa, že pod ťarchou snehu sa prelomili strechy stodôl. Ohrozené boli stavby so strechami s malým sklonom. Ťažký sneh potrhal drôty obecného rozhlasu. Boli prerušené telefóny. „No veselo.“ Bohatej snehovej prikrývke sa tešili lyžiari, snoubordáci, sánkari. Stavali sa aj snehuliaci.
Zima má svoje osobitné čaro. Je romantická, kúzelná, jedinečná. Je aj reálna, každodenná. Ale naša!
Text a foto: Dr. Sabo{jcomments on}

Čítať 2637 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:02

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2