nedeľa, 22 február 2015 11:20

Výbornú fašiangovú zábavu prerušila polnoc a obrovský nárek spevákov z ÚSVITU, ktorí trúchlili za milovanou basou

Napísal(a) Mgr. Martina Urbanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra pochovali DSCN8820aSeniori zo Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Revúcej sa už tradične deň pred Popolcovou stredou stretávajú v Mestskom kultúrnom stredisku pri Pochovávaní basy. Nebolo tomu inak ani tohto roku a v utorok 17. februára 2015 sa spoločenská miestnosť Alfa zaplnila „pozostalými“.
Hneď pri vstupe ich organizátori privítali občerstvením v podobe jednohubiek a nechýbalo ani hriatô od pani primátorky. Na stoloch ich už čakali chutné šišky a výborné vínko. Posledné fašiangové podujatie otvoril fujarista Tomáš Vaculčiak svojim spevom a hrou na fujare. Po ňom večer spríjemnili krásne a veselé pesničky v podaní spevokolu ÚSVIT pri ZO JDS. Nasledoval príhovor podpredsedu ZO JDS Ing. Igora Hocka, ktorý všetkých privítal, zaspomínal na fašiangové tradície a prítomných pozval na tanečný parket. Približne o 21.30 sa žrebovala tombola. Do tanca hrala revúcka hudobná skupina MARGO o ktorej kvalite svedčil stále plný parket. No výbornú zábavu prerušila polnoc a obrovský nárek spevákov z ÚSVITU. Trúchlili za milovanou basou, ktorej už nepomohol ani ihneď privolaný lekár. Pripravili jej dôstojný pohreb, predniesli smútočnú reč, zapálili sviečky a so slzami v

očiach ju vyprevadili na poslednú cestu. A obdobie 40-dňového pôstu sa mohlo začať... Naši seniori, členovia ZO JDS v Revúcej a členovia spevokolu ÚSVIT, ktorí sa týmto dňom rozlúčili s obdobím zábav a hojnosti, opäť raz dokázali, že vedia zorganizovať krásne podujatie, pripraviť veselý kultúrny program a v neposlednom rade sa výborne zabaviť!

Mgr. Martina Urbanová

 

 

Čítať 2919 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:04

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2