Výstavu pripravilo Východoslovenské múzeum v Košiciach – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Ochranou dravcov na Slovensku. Realizáciu výstavy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Výstavu si môžu návštevníci prehliadnuť do 30. apríla 2025.
Súčasťou výstavy sú tiež mnohé tvorivé dielne, prednášky a iné zaujímavé aktivity.
Jednou takou aktivitou je exkurzia, ktorá nesie názov Za sovami do lesa. Gemersko-malohontské múzeum Vás v spolupráci so Správou CHKO Cerová vrchovina pozýva na vychádzku za sovami Kurineckej dubiny a okolia – dňa 14. marca 2025 o 18:00 hodine.
Miesto stretnutia: Stanovište 2 náučného chodníka Kurinecká dubina. Náučný chodník Kurinecká dubina začína hneď za autobusovou zastávkou v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda. Vstupné: 2 €.
GPS: 48°20'49.1"N20°00'35.3"E / 48.346968, 20.009797.
Biologička Gemersko-malohontského múzea RNDr. Monika Gálffyová prevedie účastníkov tajomnou nočnou Kurineckou dubinou a jej okolím, pokúsi sa zistiť, aké druhy sov tu žijú, porozpráva prítomným o spôsoboch výskumu sov, ďalších nočných lovcoch a dubine. Potrebné je primerané oblečenie, obuv, čelovka alebo baterka.
Szilvia Tóth
https://majgemer.sk/gemer/priroda/item/12894-za-sovami-do-lesa#sigProGalleriac3368a1936