streda, 17 jún 2015 14:59

Beseda s lekárkou o intímnom zdraví dospievajúcich dievčat

Napísal(a) Mgr. Zuzana Kováčová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra zdravie 1aAj takto by sa dal nazvať cieľ osvetovej činnosti, ktorú realizujeme v Základnej škole Ivana Branislava Zocha v Revúcej. Po besede s detskou lekárkou nás tentokrát navštívila gynekologička MUDr. Adriana Rusová, ktorá sa porozprávala s našimi ôsmačkami a deviatačkami o intímnom zdraví dospievajúcich dievčat.
Povedala im všetko o menštruačnom cykle, ako sa chrániť pred otehotnením, odkedy majú navštevovať gynekologičku, ako sa chrániť pred rôznymi ochoreniami, ktoré trápia najmä ženy. Takisto im premietla prezentáciu o sexuálne prenosných ochoreniach a o spôsobe prevencie pred nimi, veď nie nadarmo sa hovorí, že je lepšie sa varovať, ako neskôr banovať. Dievčatá pani doktorku počúvali so záujmom a síce nesmelo, no položili jej aj zopár otázok.
Cesta prevencie je tou správnou cestou za zdravím, ktorú sa snažíme ukázať našim žiakom a k tomu prispievajú aj takéto besedy s lekármi. Touto cestou ďakujeme pani doktorke Rusovej, že si našla čas a prišla medzi naše žiačky, aby nám pomohla napĺňať cieľ, ktorý sme si dali.


Mgr. Zuzana Kováčová

 

Čítať 1331 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:10

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x