štvrtok, 23 marec 2017 10:57

Deň otvorených dverí na Gymnáziu Martina Kukučína v Revúcej

Napísal(a) RNDr. Milota Dendisová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dvere Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej sme otvorili 16. marca 2017 netradične v popoludňajších hodinách, aby sme privítali budúcich primánov spolu s ich rodičmi. Žiaci prímy a sekundy si pre nich pripravili krátky program, v ktorom sa prezentovali svojimi zručnosťami v speve, tanci, prednese prózy a hre na klavíri. Riaditeľ školy Mgr. Igor Baran ich privítal na pôde nášho gymnázia, vyzdvihol možnosti nielen vzdelávania sa, ale aj športového i kultúrneho vyžitia, ktoré im škola ponúka.

K prítomným sa prihovorila aj Mgr. Alexandra Hazlingerová z CPPPaP v Revúcej, ktorá zdôraznila, že ako jediná škola v okrese sa venujeme systematicky práci s nadanými žiakmi a ocenila dobrú spoluprácu s pedagógmi. Po sladkom občerstvení, ktoré pripravili pracovníčky našej kuchyne, sme prešli areálom školy, kde mali možnosť vidieť zaujímavé chemické a fyzikálne pokusy, prezreli si učebne informatiky, 3D tlačiareň, priestory telocvične, bazéna, gymnastickej haly a posilňovne. Budúcich primánov čakali aj súťaže, ktoré pre nich pripravili žiaci sekundy a tercie. V nich sa zoznámili s naším projektom Zelenej školy a so zábavnými úlohami a tajničkami z nemeckého a anglického jazyka. Odmenou im boli chuťovky zo surovín, názvy ktorých sa v nemčine naučili. Pokiaľ deti súťažili, rodičia mali možnosť osobne sa pozhovárať s pedagógmi.
Už sa stmievalo a budúci primáni sa veselo zabávali, ani domov sa im nechcelo. Sami mali možnosť sa presvedčiť, že v budúcej škole ich čaká veľa zaujímavého, zábavného i poučného. Tešíme sa na ich príchod.
Ďakujeme všetkým učiteľom i žiakom, ktorí prispeli k zdarnému priebehu tohto popoludnia.
RNDr. Milota Dendisová, výchovná poradkyňa

 

Čítať 1450 krát Naposledy zmenené piatok, 24 marec 2017 15:59

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x