piatok, 02 august 2019 14:05

Gymnazisti Martina Kukučína z Revúcej reprezentovali vo Francúzsku Doporučený

Napísal(a) Mgr. Katarína Hviščová
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Prázdninový týždeň od 12.7 do 19.7 2019 sa vo francúzskom mestečku Marmoutier niesol v duchu priateľstva. Konalo sa tam už 23. stretnutie mladých ľudí vrámci medzinárodného projektu „Svet priateľov“. Naše Gymnázium Martina Kukučína v Revúcej sa ho zúčastňuje už 9 rokov. Reprezentujeme v ňom našu školu, mesto Revúca a Slovensko. Tento rok sa projektu s témou „Európa bez hraníc“ zúčastnili študenti z Francúzska, Nemecka, Česka, Poľska, Litvy, Talianska a Slovenska. Našu školu reprezentovali žiaci Vanesa Ďuráková, Romana Poprocká, Martin Danko, Dominik Hutka a Filip Vavrek, ktorých sprevádzali učiteľky Mgr. Katarína Hviščová a Mgr. Anna Hricovínyová. Bol pre nich pripravený veľmi bohatý a zaujímavý program. Neplytvalo sa ani minútou. Navštívili mestá ako Štrasburg, Metz, Schengen a Trier.

Okrem výletov pripravili pre nich organizátori aj workshopy, v ktorých pracovali na farme, maľovali svoju predstavu o hraniciach nielen v Európe, do rozostavaného bieleho múru ktorý je súčasťou mesta zamurovali svoje „odkazy vo fľaši“ a učili sa variť tradičné francúzske dobroty. V prezentácii predstavili svojim novým kamarátom naše mesto, našu školu a naše Slovensko. Vo voľnom čase si všetci precvičovali svoju angličtinu, ktorá je oficiálnym dorozumievacím jazykom projektu, ale využili aj znalosti nemčiny. Naši žiaci s tým nemali najmenšie problémy. Aj keď francúzština by sa tiež bola zišla. Posledný večer všetky delegácie predviedli niečo typické zo svojej kultúry. Naši žiaci zatancovali ľudový tanec v typických slovenských krojoch a zožali obrovský úspech. Po dojímavom lúčení s novými priateľmi, plní zážitkov sme absolvovali dlhých 1 200 km späť domov.
Mgr. Katarína Hviščová

 

Čítať 241 krát Naposledy zmenené sobota, 03 august 2019 07:56

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x