piatok, 22 november 2019 10:09

Noc v škole u "Zocháčov" Doporučený

Napísal(a) Mgr. M. Pirochová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Všetko sa to začalo v piatok 15.11.2019 o 18,00 hod. Všetci tí, ktorí mali chuť prežiť noc v škole si priniesli spacáky, karimatky, nafukovačky a dobrú náladu. Najprv si žiaci so svojimi učiteľmi upravili triedy a premenili ich na „spálne“, potom nasledovala poriadna večera a hybaj na súťaže. Tento ročník pripravili súťaže členovia Žiackej školskej rady a naozaj sa im vydarili. Všetci sa na nich poriadne vybláznili. V nočnej škole sa žiaci rozutekali po tmavých chodbách a premiestňovali sa z triedy do triedy za bodmi z týchto stanovíšť: „Jazda na rideri“, „Skús ma rozosmiať“, „Navigácia“, „Odčítanie z pier“, „Kapacita pľúc“, „Grilovanie“, „Hádaj povolanie“, „Ochutnávka na slepo“.

Najviac sa darilo žiakom VI.B triedy, ktorí si vybojovali prvé miesto, na druhom skončili žiaci IV.B triedy a na treťom mieste boli siedmaci.Gratulácie však patria všetkým, lebo všetci boli úžasní. Neskôr, po vyhodnotení súťaží a ocenení najlepších nasledovalo tajuplné hľadanie pokladu v útrobách školy. Tento rok sa hľadali dva poklady. Žiaci boli aj tento rok úspešní, pokladov sa zmocnili šikovní piataci.

Zhruba od polnoci prebiehali športové turnaje v telocvični: vybíjaná, futbal, florbala stolný tenis.Postupne sa deťúrence vytrácali do svojich „spální“, tí najvytrvalejší vydržalitakmer do tretej. Potom nasledovala pre všetkých večierka a relatívny pokoj a kľud vydržali do rána.

Už o šiestej nám naša pani riaditeľka pripravila v školskom rozhlase budíček. Čakalo nás balenie a upratanie tried, tá časť programu, ktorá deti baví najmenej. Všetci si ráno prevzali od svojich triednych „CERTIFIKÁTY“ za noc strávenú v škole, ktoré ako každý rok pripravila naša skvelá pani riaditeľka. O tom, že toto podujatie má medzi našimi žiakmi veľký úspech, svedčí aj fakt, že každý rok sa ho zúčastnia aj naši bývalí žiaci. A to nás veľmi teší!

Všetci žiaci a učitelia, ktorí to v nočnej škole vydržali sú ráno víťazmi a patrí im poďakovanie. To patrí aj rodičom, nielen tým, ktorí s nami noc prežili, ale aj tým, ktorí nám svoje deti na noc zverili.

Sme radi, že v našej škole máme takéto akcie, a že si ich dokážu pripraviť aj naši usilovní žiaci. Tento ročník nočnej školy zorganizovala pod vedením Mgr. Pirochovej Žiacka školská rada v spolupráci s vedením ZŠ I. B. Zocha v Revúcej, za čo im v mene celej školy ĎAKUJEME.

Mgr. M. Pirochová

Čítať 347 krát Naposledy zmenené piatok, 22 november 2019 10:27

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.