streda, 07 máj 2014 11:25

Odkliatie lesných víl a Dary Zeme - výučbové programy v jelšavskej škole na Deň Zeme

Napísal(a) Andrea Houšková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

je dary-zeme1aKaždoročne vládne či mimovládne organizácie na Slovensku organizujú aktivity propagujúce myšlienky Dňa Zeme. Tento rok boli zamerané predovšetkým na znečistené územia a vznik odpadu. Čistili sa turistické chodníky v chránených územiach - prielom Hornádu v Slovenskom raji, meandre Hrona... Znečistené územia sa stali jedným z globálnych problémov súčasnosti. Všetky aktivity, ktoré boli pripravené Ministerstvom ŽP, mali poukázať na dôležitosť ochrany prírody. Podujatia pre deti i dospelých mali podnietiť záujem verejnosti o životné prostredie a rozprúdiť diskusie na túto tému.

Pri tejto príležitosti sa aj naša škola zapojila do celoslovenskej kampane Deň Zeme a ako člen Eco-schools na Slovensku spolu so 17 000 žiakmi a učiteľmi pripravila pre deti základnej školy aj malých predškolákov z materskej škôlky nasledovné aktivity - najprv si pripomenuli program Zelená škola a ako sa doňho aktívne zapojiť. Potom pre žiakov I. stupňa pripravili deviatačky výučbový program Odkliatie lesnej víly, ktorý sa  konal v miestnom parku. Zároveň sa v triedach pri práci s interaktívnym programom a tabuľami dozvedeli, ako a kde vzniká odpad a ako jeho vzniku 

predchádzať. Aj žiaci II. stupňa ZŠ s MŠ v Jelšave mali pripravené zábavné aktivity pod vedením členov kolégia. V programe Dary Zeme sa naučili niečo o prírodných farbivách, landarte, komunikácii v prírode, či o prežití rôznych druhov. Najskôr im ale deviataci premietli cestopisné a dokumentárne filmy. Hoci sa tento deň na našej škole neučilo, veríme, že sa deti na aktivitách všeličo nové dozvedeli. 

Andrea Houšková

 

Čítať 1432 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:33

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.