piatok, 25 máj 2018 15:24

Na ZŠ I. B. Zocha v Revúcej aktivizovala Malá atletická olympiáda žiakov prvého stupňa

Napísal(a) Mgr. Peter Kováč

Každoročne prebieha v máji na ZŠ I. B. Zocha v Revúcej Malá atletická olympiáda žiakov prvého stupňa. Tohto roku sa uskutočnil už 16. ročník, na ktorý sa žiaci veľmi tešili. Zodpovedne sa pripravovali na hodinách telesnej výchovy a aj vo svojom voľnom čase. O 8:30 sa žiaci 1. stupňa zhromaždili na školskom dvore. Boli oboznámení s disciplínami, v ktorých budú štartovať. Na tvárach detí bolo vidieť radosť a očakávanie zo súťaženia. Plní odhodlania sa pustili do športovania. Rozdelení boli do štyroch kategórií podľa ročníkov - mladší žiaci a žiaci boli z 1. a 2. ročníka a starší žiaci a žiaci zase z 3. a 4. ročníka. Žiaci súťažili v štyroch disciplínach: beh na 50 m, hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky a vytrvalostný beh. Do súťaženia boli zapojení všetci žiaci. Po skončení súťaženia v jednotlivých

disciplínach sme sa znova zhromaždili na školskom dvore, kde sme tento pekný deň vyhodnotili. Niektorí šťastní, iní trochu smutní s napätím očakávali vyhlásenie výsledkov. Súťažiaci, ktorí obsadili prvé tri miesta, boli odmenení krásnymi diplomami a medailami. Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.