pondelok, 09 marec 2015 10:24

Naša škola aj v pôstnom čase patrí medzi Školy dobrých skutkov

Napísal(a) Mgr. Katarína Krištofová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra ibz krabicka aV adventnom čase sa naša škola premenovala na Školu dobrých skutkov. V hojnom počte sme sa všetci zapojili do premeny našich vzťahov, správania a konania. 
V tomto pôstnom čase máme pre našich žiakov, učiteľov a rodičov ďalšiu výzvu – pokračovanie Školy dobrých skutkov. V advente sme sa každý deň venovali rôznym dobrým skutkom. Teraz svoju premenu zameriame hlavne na pomoc rovesníkom v Afrike, ktorých zdravie a životné podmienky sú oveľa horšie ako naše. 
Každý deň až do Veľkej noci budeme mať možnosť zrieknuť sa nejakej sladkosti a ušetrené peniažky darovať na pomoc chorým a chudobným deťom v Afrike formou projektu Pôstna krabička, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita. Táto pôstna krabička bude až do Veľkej noci umiestnená pri tete školníčke. 
Okrem toho sa môžeme zapojiť aj do výtvarnej súťaže a svojimi kresbami ukázať, ako by sme my sami pomohli deťom v chudobných krajinách ako je Rwanda a Uganda. 

Ďalším spôsobom pomoci bude zbierka hračiek pre chudobné deti, ktorá bude prebiehať v termíne od 23. marca – 27. marca 2015. Mnohé deti v Afrike nemali nikdy možnosť hrať sa s toľkými hračkami, ako máme my. Tie naše už možno len opustene ležia

v poličkách, prípadne zabudnuté v škatuliach v pivnici či na pôjde. Prečo im nedať druhú šancu, aby sa s nimi mohol ešte niekto zahrať?

Prajem nám všetkým, aby aj pôstna Škola dobrých skutkov bola rovnako úspešná ako tá adventná.

Mgr. Katarína Krištofová
ZŠ I.B. Zocha, Revúca

 

 

Čítať 943 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:30

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.