streda, 05 jún 2019 14:33

Pätnásty ročník Detskej divadelnej hry v rodine Zocháčov bol výnimočný Doporučený

Napísal(a) Mgr. Z. Jakubejová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Nie je deň ako deň, a ten piatkový v Revúcej bol pre Zocháčov opäť niečím výnimočný. Naši žiaci sú pre nás nesmierne dôležití, veď pre nich a kvôli nim sme tu. Preto sme sa rozhodli piatok 31. mája 2019 venovať deťom, ich sviatku a tomu, čo s takou láskou a radosťou robia – detským divadielkam. V tomto roku sa nám predstavilo až 12 detských divadelných súborov, čo bolo v histórii Detskej divadelnej hry ZŠ I. B. Zocha najviac. Malí i väčší herci opäť dokázali, že svoju lásku k divadlu dokážu pretaviť do podoby scénok s vysokou ľudskou i umeleckou hodnotou.

Tak ako každý rok, privítali sme medzi nami vzácnych hostí: p. Tatianu Krškovú, poslankyňu Mestského zastupiteľstva, predsedníčku Komisie školstva a kultúry pri Mestskom zastupiteľstve v Revúcej a majiteľku kníhkupectiev KnihArt, Mgr. Katarínu Kvetkovú, šéfredaktorku Revúckych listov a JUDr. Daniela Prča, predsedu Rady školy pri ZŠ I. B. Zocha v Revúcej.

Herecké výkony našich žiakov sledovali dve poroty, odborná i žiacka, ktoré sa riadili platným štatútom. Odbornú porotu tvorili: p. Kršková – predsedníčka poroty, pán Prč a pani učiteľka Adamčiaková. Žiacka porota zasadla v zložení: M. Špalda z VIII. A triedy, V. Sendreiová a S. Skybjak, žiaci IX. A triedy.

Cenu Ivana Branislava Zocha za herecký výkon a sošku Oskara získali divadelné súbory:
Smejko – žiaci 5. ročníka s divadelnou hrou Výlet v réžii pani učiteľky I. Špaldovej a A. Kerekrétyovej,
Kamaráti – žiaci III. A triedy s divadelnou hrou Deduško má narodeniny! v réžii pani učiteľky J. Palašovej,
Šibali – žiaci IX. A triedy so scénkou zo seriálu Susedia v réžii pani učiteľky Z. Jakubejovej,
Zrniečko – žiaci III. B triedy s divadelnou hrou O hlúpej žene v réžii pani učiteľky A. Motyčkovej,
Slniečka – žiaci IV. B triedy s divadelnou hrou Midasove uši v réžii pani učiteľky A. Turisovej,
Táraji – žiaci VI. A triedy s divadelnou hrou Soľ nad zlato v réžii pani učiteľky M. Hrivnákovej.

Cenu Ivana Branislava Zocha za herecký výkon a sošku Oskara získali jednotlivci:
Alica Ichnatolyová za stvárnenie postavy Tamary v divadelnej hre Výlet,
Juraj Prč za stvárnenie postavy Alexa v divadelnej hre Výlet,
Veronika Haľáková za stvárnenie postavy ženy v divadelnej hre O hlúpej žene,
Vladimír Baraník za stvárnenie postavy radcu v divadelnej hre Soľ nad zlato,
Šimon Siman za stvárnenie postavy kráľa v divadelnej hre Soľ nad zlato.

Na našom exteriérovom pódiu – na doskách, ktoré znamenajú svet – sa vystriedala takmer polovica žiakov našej školy, čo nás z roka na rok utvrdzuje v tom, že robíme správnu a hodnotnú vec. Veľká vďaka patrí všetkým pedagógom, ktorí si našli čas, aby darovali kúsok zo seba svojim žiakom a nacvičili s nimi divadelné scénky, ktoré všetkých z nás prítomných potešili. Výkony našich malých i veľkých žiakov všetkých pohladili na duši, vykúzlili úsmev na tvári. Vďaka aj duu Gorelovcov za kvalitné ozvučenie priestoru a najmä všetkým deťom, bez ktorých si svoj život nevieme predstaviť. Po mnohých upršaných a zamračených dňoch vykuklo na oblohe slniečko a jeho teplé lúče umocnili krásnu atmosféru už XV. Detskej divadelnej hry.

V malej škole s veľkým srdcom to opäť žilo a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Mgr. Z. Jakubejová

 

Čítať 231 krát Naposledy zmenené streda, 05 jún 2019 16:05

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x