pondelok, 20 február 2017 15:59

Prvé slovenské literárne gymnázium Revúca oslávi svoju dvadsaťročnicu

Napísal(a) MG od
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Na snímke novšia budova Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. V súčasnosti v nej sídli Prvé slovenské literárne gymnázium. Na snímke novšia budova Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. V súčasnosti v nej sídli Prvé slovenské literárne gymnázium. Zdroj: TASR

Portál Školský servis.sk 20. februára 2017 uverejnil informáciu o tom, že Prvé slovenské literárne gymnázium v Revúcej tohto roku oslávi 20. výročie svojho vzniku. Riaditeľka tohto gymnázia pani Ľuboslava Lacjaková pomerne obšírne poskytla tomuto portálu celú históriu vzniku i účel gymnázia v súčasnosti. Využili sme zdroj informácie, aby sme nielen Gemerčanom vyšli v ústrety pri oboznámení sa s touto krátkou históriou zaujímavej školy na strednom Gemeri. 

lacjakova luboslava ra 1Na videozázname riaditeľka PSLG v Revúcej Mgr. Ľuboslava Lacjaková (na obrázku vpravo) povedala: Nachádzame sa v budove Prvého slovenského gymnázia, národnej kultúrnej pamiatke, ktoré v súčasnosti slúži pre potreby Prvého slovenského literárneho gymnázia. Toto gymnázium bolo založené symbolicky v deň, kedy bolo otvorené aj Prvé slovenské gymnázium, t.j. dňa 16. septembra 1997, takže tento rok by sme mali oslavovať 20. výročie. 

Gymnázium je špecifické a myslím, že si zasluhuje také zvláštne miesto medzi gymnáziami, aj keď to veľkosťou určite nepatrí medzi tie najväčšie, skôr naopak. Dnes, kedy sa nedáva taký dôraz na národnú hrdosť a na príslušnosť, tým, že patríme k slovenskému národu, ktorý sám o sebe je malý a možnože pre niekoho bezvýznamný, tak my sa práve snažíme vzbudzovať v našich žiakoch hrdosť na to, že sú Slováci práve tým, že máme rozšírené vyučovanie slovenského jazyka a literatúry.
K ďalším špecifikám našej školy patria predmety ako je literárno-dramatická tvorba a žurnalistika, ktorá je vlastne takým naozaj unikátom na Slovensku, pretože sa neučí v žiadnej inej strednej škole. No a ďalšie predmety, ako čítanie a interpretácia, alebo rozšírené vyučovanie dejepisu a podobne. Čiže viac je táto škola zameraná na humanitné vyučovanie ako na prírodovedné, hoci ako gymnázium sme povinní učiť všetky predmety podľa štátneho vzdelávacieho programu, čiže aj prírodovedné.

Stačí kliknúť tu: Prvé slovenské literárne gymnázium Revúca oslávi svoju dvadsaťročnicu

Čítať 936 krát Naposledy zmenené streda, 22 február 2017 15:44

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x