štvrtok, 29 marec 2018 17:29

Revúcka ZŠ J. A. Komenského pokračuje po ceste k modernej škole

Napísal(a) ZŠ
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Základná škola J. A. Komenského v Revúcej od roku 2010, kedy bola ukončená jej rekonštrukcia, stále pokračuje jednotlivými krokmi po ceste k modernej škole. S cieľom spríjemniť, skvalitniť a modernizovať vybavenie a školské priestory pre žiakov, učiteľov, prevádzkových zamestnancov  a tiež  návštevníkov školy. Samozrejme  dôležité je pre nás aj  znižovanie prevádzkových nákladov  školy a bezpečnosť školského prostredia. Naši úspešní športovci k príprave na súťaže potrebujú nielen športoviská, ale aj kvalitné a moderné hygienické zázemie. V úvode tohto školského roku sme rekonštruovali hygienické zariadenia – umývarku a sprchy  pri telocvični. Pokračovali sme  opravou priľahlých šatní.

Nezabudli sme ani na hygienické zariadenia pri našej školskej jedálni, ktorá poskytuje kvalitnú stravu našim žiakom a zamestnancom   tak,  aby spĺňala súčasné normy hygieny rúk. Nemalú pozornosť venujeme postupnej  modernizácii elektroinštalácii. Po výmene osvetľovacích telies v triedach a  telocvični prišli na rad svietidlá aj na chodbách školy. Menia sa staré, energeticky náročné za nové a hlavne úsporné a s vyššou svietivosťou. Nezabúdame ani na postupnú rekonštrukciu jednotlivých rozvodných skríň. A to aj z dôvodu bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov školy. Tento rok tiež plánujeme úplne dokončiť prebiehajúcu výmenu podlahových krytín v triedach. V krátkej dobe bude ukončené vybavenie tried prvého stupňa čističkami vzduchu, tak aby sme našim najmenším pomohli bojovať s neduhom súčasnej doby – alergiami. Samozrejme, že to nie je koniec, ďalšia modernizácia bude pokračovať. Budeme sa zameriavať aj na doplnenie odborných učební nábytkom , ale hlavne modernými učebnými pomôckami. Dúfame, že všetky  tieto naše malé  kroky na ceste k modernej škole  spríjemnia život našim súčasným i budúcim žiakom, ktorí veríme že,  k nám zavítajú a rozšíria rady našich spokojných žiakov. Budujeme pre nich moderné, zdravé a bezpečné školské prostredie. 

Čítať 1748 krát Naposledy zmenené štvrtok, 29 marec 2018 18:09

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x