×

Výstrahy

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 482
streda, 17 apríl 2019 11:41

Sme najlepší v Banskobystrickom kraji Doporučený

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dňa 12. 4. 2019 sa žiaci našej ZŠ s MŠ v Jelšave zúčastnili finálového kola súťaže Jazykový kvet v Banskej Bystrici s divadelnou hrou v anglickom jazyku „The Teenage Christmas Carol“ s našimi šikovnými hercami – Michaelou Sabonovou, Danielom Jozefom Poperníkom, Svetlanou Javorčíkovou, Simonom Sedlákom, Veronikou Gérecovou, Simonou Pollákovou, Martinom Kolesárom, Letíciou Ďurákovou, Nikolasom Balážom, Danielom Buchaľom, Sofiou Chlebušovou, Patrikom Kolesárom, Adriánom Pollákom, Sabínou Kolesárovou a Jakubom Hrivnákom. V tomto ročníku sme nenašli premožiteľa a získali sme prvé miesto v Banskobystrickom kraji. V máji náš súbor postupuje na celoslovenské finále.

Vynikajúco sa darilo aj žiačkam v poézii a próze v nemeckom jazyku, ktoré ako jediné z Banskobystrického kraja postúpili na krajské finále a následne aj do celoslovenského finále. Na krajskom finále obsadila Veronika Gérecová prvé miesto s básňou od Wilhelma Buscha „Die Freunde“. Druhé miesto si odniesla Klaudia Enická s rozprávkou „Die Prinzessin auf der Erbse“ od Hansa Christiana Andersena.

jel Ocenené recitátorky 2    jel Veronika Gérecová 1    jel Klaudia Enická 1

 

Sme veľmi radi, že sme uspeli pred odbornou komisiou, ktorá rozhodovala v zložení štyroch vysokoškolských pedagógov z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
Víťazom gratulujeme a držíme palce na súťaži, kde si zmerajú svoje výkony s víťazmi krajských kôl na Slovensku.

Mgr. Martina Kolesárová, Mgr. Martina Hrivnáková

 

 

Čítať 381 krát Naposledy zmenené streda, 17 apríl 2019 12:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x