×

Výstrahy

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 482
pondelok, 27 november 2017 13:45

Zocháči súťažili v medzinárodnej informatickej súťaži iBobor

Napísal(a) Mgr. Andrea Tokárová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

iBobor (Informatický bobor) je medzinárodná informatická súťaž, ktorá od roku 2004 prebieha postupne v čoraz väčšom množstve krajín. Tohto roku sa jej zúčastnilo 44 krajín a takmer dva milióny súťažiacich rôznych vekových kategórií. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

V priebehu prvého novembrového týždňa sa do súťaže zapojilo aj 63 žiakov ZŠ I. B. Zocha. Žiaci vo svojich kategóriách riešili rôzne úlohy zamerané predovšetkým na algoritmické myslenie. Až 19 žiakov získalo v súťaži status úspešného riešiteľa. Z nich najlepšie si počínali naši deviataci Jakub Lukáč a Vincent Kostič, ktorí sa so získaným percentilom 99% prebojovali medzi najlepšie jedno percento súťažiacich v kategórii Kadet (žiaci 8. a 9. ročníka). Veľkú pochvalu si zaslúži aj tretiak Jan Theodore Beneš, ktorý v novozavedenej kategórii Drobci (žiaci 2. a 3. ročníka) dosiahol percentil 94%, čo znamená, že sa zaradil medzi najúspešnejších 6% riešiteľov v tejto kategórii.

Ak si chcete vyskúšať súťažné úlohy a online preriešiť (systém vás po odoslaní riešenia hneď ohodnotí), môžete tak urobiť na stránke http://ibobor.soitron.com/sutaz_demo/
Mgr. Andrea Tokárová

 

Čítať 1441 krát Naposledy zmenené streda, 29 november 2017 17:22

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.