utorok, 13 november 2018 19:26

Mladí revúcki karatisti doviezli z Trstenského pohára karate jednu zlatú medailu

Napísal(a) RB od

Mladí pretekári revúckeho karate klubu sa dňa 10.11.2018 zúčastnili XXI. ročníka otvorených Majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate kadetov a juniorov + pohár mládeže v Tvrdošíne, ktoré organizoval Stredoslovenský zväz karate a Karate klub Trstená ako Trstenský pohár karate. Zároveň to bolo aj 1. kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2018. Na súťaži štartovalo 386 pretekárov z 35 klubov Slovenska. Revúcky klub reprezentovali traja mladí pretekári - Nina Puhallová, ktorá obsadila v disciplíne súborné cvičenia kata dievčatá 10 - 11 ročné celkové 5. - 8. miesto. Matej Herich skončil taktiež na 5. - 8. mieste medzi kadetmi 12 - 13 roční. Najlepší výsledok z Revúčanov zaznamenal Tadeáš Sabol, ktorý vybojoval medzi chlapcami vo vekovej kategórii 10 - 11 rokov zlato!

Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu!

trs 1 14 1   trs 3 12 1

Najlepšie výsledky v jednotlivcoch dosiahli pretekári MŠK Žiar nad Hronom, ktorí obsadili 11 prvých miest, 11 druhých a 7 tretích, spolu získali 29 medailí. Na druhom mieste skončili pretekári Karate klubu Shihan Poprad, o. z. so ziskom 11 zlatých, 4 strieborné a 8 bronzových, spolu 23 medailí. Tretí skončil klub Okinawa so ziskom 10 zlatých, 4 strieborné a 8 bronzových medailí, spolu 22. Revúčania v tejto disciplíne obsadili 20. miesto za 1 zlatú medailu.