piatok, 13 január 2023 10:45

Adam Klajber je víťazom 31. ročníka stolnotenisového turnaja v Gemerskej Polome Doporučený

Napísal(a) MG od
Na obráízku z Gemerskej Polomy z+ava: starostka obce Lillian Bronďošová, 2. v poradí tutrnaja  2. Matej Harabin – 1.PPC Fortuna Kežmarok, víťaz turnaja Adam Klajber – TSG Kaiserslautern, 3. v poradí  3. Martin Marko – STK Lokomotíva Košice spolu s Marekom Tuturom – TJ STO Nižná  Na obráízku z Gemerskej Polomy z+ava: starostka obce Lillian Bronďošová, 2. v poradí tutrnaja 2. Matej Harabin – 1.PPC Fortuna Kežmarok, víťaz turnaja Adam Klajber – TSG Kaiserslautern, 3. v poradí 3. Martin Marko – STK Lokomotíva Košice spolu s Marekom Tuturom – TJ STO Nižná Archív STO Gemerská Poloma

Prvým stolnotenisovým turnajom na Slovensku v roku 2023, ktorý sa zapísal do športovej histórie už 31-krát, bol turnaj o pohár starostky Gemerskej Polomy zorganizovaný polomskými organizátormi. Jeho víťazom sa 6. januára 2023 stal 19-ročný Adam Klajber, v súčasnosti hrajúci za nemecký klub TSG Kaiserslautern. Vo finále zvíťazil nad Matejom Harabinom z klubu 1 PPC Fortuna Kežmarok. Na treťom mieste skončil Marek Tutura z TJ STO Nižná a Martin Marko z STK Lokomotíva Košice.

Medzi vzácnych hostí turnaja patril predseda SSTZ Ing. Anton Hamran. Medzi hráčmi sa objavila dokonca aj generálna sekretárka SSTZ Mgr. Ivica Hatalová, ako jediná žena na tomto súťažení. Štartovala za MSTK Trnava a v celkovom hodnotení obsadila na turnaji 13. miesto.

Pohár víťazovi odovzdala starostka obce Gemerská Poloma Lillian Bronďošová.

gp turnaj 23 324222978 1116624345596893 1045719437538522139 n

Z finálového zápasu stolnotenisového turnaja o pohár starostky Gemerskej Polomy, v ktorom sa stretli zľava: M. Harabin a A. Klajber 0:3.

Tohtoročný víťaz turnaja v Gemerskej Polome Adam Klajber ešte pred pár mesiacmi patril medzi stabilných hráčov extraligového stolnotenisového oddielu Geológ Rožňava, za ktorý hral už ako 16-ročný kadet. V tomto oddiele dosiahol niekoľko úspechov, a to ho vynieslo aj do spomínaného nemeckého oddielu.

gp adam kaljber removebg previewTohtoročná účasť stolných tenistov na tomto ročníku bola jedna z najpočetnejšie zastúpených. Podľa domácich organizátorov sa turnaja zúčastnilo vyše 50 účastníkov z popredných oddielov na Slovensku. Svojou účasťou sa poniektorí hráči podieľali aj na niekoľkých zaujímavostiach.

Napríklad samotný víťaz, ktorý ešte ako 15-ročný reprezentoval STK Lokomotíva Košice patril medzi veľké talenty slovenského stolného tenisu. Keďže domáci oddiel mu nevedel zabezpečiť zápolenie vo vyššej ligovej súťaži prestúpil ako mladý kadet do extraligového oddielu Geológ Rožňava, s ktorým zaznamenal niekoľko úspechov i v medzinárodnom meradle. Aj vďaka tomu bol na očiach nemeckých stolnotenisových mágov a tí sa postarali o to, že zo svojho materského oddielu prestúpil do TSG Kaiserslautern. Svojimi výkonmi dokázal, že mu patrí 3. priečka medzi slovenskými stolnotenistami za rok 2022.

Dobrými sparingpartnermi sa ukázali aj stolní tenisti z gemerských oddielov, keď napr. 14. miesto obsadil Michal Trojan z STK Gemerská Poloma, Na 17. mieste skončil Gabriel Guľkáš z Geológu Rožňava, 18. miesto patrí Attilovi Délymu z Geológu Rožňava, na 19. mieste sa umiestnil Peter Čarnoky z STK G. Poloma, na 21. mieste skončil René Ferko z Geológu Rožňava, na 26. mieste sa zapísal Silard Drenko z STK Plešivec, na 30. mieste sa zastavil Marián Ištván z STK Magnezit Revúca, atď.

gp stt 31 324485660 890481722186458 4531825066547746284 n

Traja najlepší hráči 31. ročníka stolnotenisového turnaja v Gemerskej Polome spolu so starostkou obce Lillian Broďošovou

gp maros tutura removebg previewhatalova ivica Ďalšou zaujímavou postavou na 31. ročníku stolnotenisového turnaja o pohár starostky Gemerskej Polomy bol 24-ročný zástupca stolného tenisu z Dolného Kubína na Orave Marek Tutura. V štyroch rokoch mu zistili obojstrannú ťažkú poruchu sluchu. Už počas základnej školy začal rekreačne hrávať stolný tenis za domovský klub TJ Dolný Kubín. Ako 17-ročný hral 1. ligu mužov a extraligu juniorov v Čadci a tri sezóny hosťoval v STK PC Trenčianska Teplá.

V roku 2015 na Majstrovstvách Európy nepočujúcich v rakúskom Badene získal zlato vo štvorhre s Thomasom Keinathom, keď vo štvrťfinále porazili hráčov Litvy, ktorí sú niekoľkonásobní majstri sveta a Európy.

gp 31 324041829 722532165931758 8262679377375950624 n

Výsledky:

Finále: A. Klajber – M. Harabin 3:0 (11:3, 11:9, 11:6)

polofinále: A. Klajber – M. Marko 3:0 (13:11, 12:10, 11:5)

M. Harabin – M. Tutura 3:2 (10:12, 11:9, 11:4, 7:11, 11:3).

Alexander Katona – ŠK SOG Nitra

Podrobnejšie výsledky: 31. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostky Gemerskej Polomy