utorok, 02 júl 2024 08:17

Slovenskí cyklisti opäť v Jelšave Doporučený

Napísal(a) Dušan Gacko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Východ Top liga v cestnej cyklistike zavítala do nášho mestečka 2.6.2024 na 4. kolo ligy za účasti slovenských aj  zahraničných pretekárov z Poľska a Maďarska. Tohtoročný pretek neprekonal rekordnú účasť 156 cyklistov v Jelšave z minulých rokov, nakoľko sa konalo na Slovensku viacero pretekov. Na pretek sa prihlásilo 66 cyklistov a na štarte ich bolo 51. Tentokrát na štarte chýbali poprední, bývalí reprezentanti ČSSR, SR a viacnásobná víťazka v Jelšave a tohtoročná majsterka sveta v Kostarike z Univerzitných majstrovstiev sveta Nora Jenčušová, jazdiaca za profesionálny klub BE PINK, a tak sa nemohla zúčastniť jelšavského preteku. Chýbal aj majster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza a jeho syn Róbert z Popradu. Teší nás skutočnosť, že naše snaženie podporujú svojou účasťou takéto významné osobnosti slovenskej cyklistiky, ktoré na spoločných Majstrovstvách ČR a SR v Jevíčku (ČR) 20. – 23.6.2024 vzorne reprezentovala Nórika Jenčušová, keď získala titul majsterky SR v časovke jednotlivkýň na ceste. Je dvojnásobnou majsterkou SR z r. 2023 – 2024.

Prípravy na budúci ročník 2025 sa budú niesť v znamení 25. výročia založenia SCK Magnezit v spolupráci s mestom Jelšava, Generálnym partnerom SMZ Jelšava, a. s. a ďalšími partnermi gemerských obcí. Veríme, že jubileum klubu prídu svojou účasťou podporiť poprední cyklisti SR, Východ Road Ligy a zároveň predstavitelia SZC a v rámci príprav na zimnú biatlonovú sezónu aj reprezentanti SR Tomáš Sklenárik, ako tomu bolo aj 2.6.2024, keď jeho brat Markus, účastník preteku za povzbudzovania svojich rodičov po celej trati prisľúbil účasť v r. 2025. Markus Sklenárik je bronzovým medailistom Majstrovstiev sveta kadetov v Južnej Kórei z tohto roka v biatlone.

Ani naši cyklisti sa zahanbiť nedali. Na Memoriáli Adriána Babiča v Poprade 26.5.2024 získal náš cyklista Magnezitu Janko Špak vynikajúce 2. miesto v cestnej cyklistike jednotlivcov v kategórii 50 – 60 rokov a Pavol Mlákaj napriek hromadnému pádu pelotónu dojazdil na peknom 6. mieste. Za vzornú reprezentáciu SMZ Jelšava, a. s. a zároveň nášho mesta Jelšava im touto cestou ďakujeme. Tohotoročný dojazd jelšavského preteku sa pre zmenu, na rozdiel od rovinatého, pravidelného, špurtujúceho dojazdu na Železničnej ulici, uskutočnil v prudkom 12% stupáku od Jelšavy na kopci nad obcou Nandraž. 65 km trať mala prevýšenie 813 m. Celkovým víťazom sa stal Peter Kráľovský z tímu DORISS PHOTO Prešov.

Ak nám to dovolia podmienky, radi pripravíme v rámci 25. jubilea doprovodné programy pre deti aj rodičov za všestrannej pomoci uvedených partnerov. Poďakovania patrí všetkým, ktorí sa angažovali na tohtoročnom preteku: MsÚ Jelšava, Služby mesta Jelšava (Ing. Ján Hižnaj a kolektív pracovníkov), SMZ Jelšava, a. s., Rekos, s. r. o. Revúca, OO PZ Jelšava, MOSS.SK, MUDr. Ingrid Režňáková, rodinka Hurtová z Jelšavskej Teplice, Mgr. Laura Durančíková, starostka obce Gemerské Teplice.

V závere príspevku sa patrí rozlúčiť pozitívne, avšak musím konštatovať smutnú skutočnosť, že dňa 17.6.2024 vo veku nedožitých 63 rokov nás navždy opustila naša krstná mama, bývalá úspešná cyklistická reprezentantka na ceste aj dráhe, viacnásobná majsterka ČSSR pani Ing. Zlatica Halková, riaditeľka Domu Matice slovenskej v Rožňave, krstná matka nášho klubu. Česť jej pamiatke!

 

Dušan Gacko

Okresné centrum cyklistiky Magnezit

Čítať 120 krát Naposledy zmenené utorok, 02 júl 2024 08:28

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!