Stolný tenis
Stolný tenis

Stolný tenis (30)

Majstrom Revúckej Lehoty v stolnom tenise na rok 2019 sa stal MUDr. Ján Králik.

Obecný úrad v Revúckej Lehote v závere jarných prázdnin v dňoch 8. a 9. marca 2019 zorganizoval 24. ročník stolnotenisového turnaja. 39 hráčov odohralo 387 setov v 116 zápasoch. Turnaj bol na solídnej úrovni. 

Kategórie a výsledky:
Žiačky: 1. Martina Máliková, 2. Jana Máliková, 3. Ema Stanková
Žiaci: 1. Marek Beňo z Poltára, 2. Ondrej Králik z Košíc, 3. Adrián Chrenko z Martina.

Na obrázku zľava: Jaromír Truksa - 2. miesto, Kamil Pach a Adam Klajber obaja 3. miesto, Alexander Valuch - 1. miesto v turnaji a starostka obce Gemerská Poloma Lillian Bronďošová

Pohár starostu obce Gemerská Poloma v 27. ročníku stolnotensiového turnaja, ktorý sa uskutočnil 5. januára 2019 v teleocvični miestnej základnej školy si vybojoval Alexander Valuch z TTC OC BAD Homberg 1987. Vo finále porazil Jaromíra Truksu z MSK Malacky 3:2 (-5,5,9,-4,9). Do semifinále sa prebojovali aj Adam Klajber (Geológ Rožňava) a Kamil Pach (STO Valaliky). Pohár víťazovi odovzdala starostka obce Gemerská Poloma Lillian Bronďošová.
Stolnotenisového turnaja v Gemerskej Polome sa zúčastnilo 27 športovcov z popredných klubov Slovenska i gemerského regiónu. Turnaj patrí medzi obľúbené vidiecke turnaje u nás a je už každoročne tradične prvým stolnotenisovým turnajom na Slovensku.

Gemerskopolomčania začiatkom januára organizujú XXVII. ročník stolnotenisového turnaja „O pohár starostu obce“

Agilný stolnotenisový klub Gemerská Poloma elektronickou poštou na stránku Maj Gemer poslal informáciu, že v spolupráci s obcou Gemerská Poloma usporiada v sobotu 5. januára 2019 už 27. ročník stolnotenisového turnaja "O pohár strostu obce". Na Slovensku si získal medzi aktívnymi hráčmi stolného tenisu prívlastok ako prvý stolnotenisový turnaj v roku, ktorého sa zúčastňujú naši poprední hráči.  Miestom turnaja aj tentoraz bude miestna telocvičňa pri základnej škole a po prvýkrát riaditeľkou turnaja bude starostka obce Mgr. Lilian Bronďošová. Turnaj je vypísaný pre kategóriu mužov a bude sa hrať systémom - v I. časti skupinovým a v druhej časti progresívnym K.O. V čase od 9.00 do 9.30 je naplánovaná prezentácia účastníkov turnaja a po nej o 9.30 hod. je určený slávnostný začiatok súťaže.

Majstrom Revúckej Lehoty v stolnom tenise na rok 2018 sa stal MUDr. Ján Králik

Obecný úrad v Revúckej Lehote v závere jarných prázdnin v dňoch 23. a 24. februára 2018 zorganizoval 23. ročník stolnotenisového turnaja. Súťažili žiačky, žiaci, ženy, muži do 50 rokov a nad 50 rokov. Majstrom Revúckej Lehoty na rok 2018 sa stal MUDr. Ján Králik, ktorý vo finále zvíťazil nad Jaroslavom Belicom. Prví traja z každej kategórie obdržali poháre, žiaci a žiačky aj medaily a sladkosti. Dvojdňový turnaj prebehol v príjemnej, kamarátskej atmosfére. Sponzormi boli OcÚ a poslanec OcZ Miroslav Balco. 

Kategórie a výsledky:

Víťazstvo v stolnotenisovom turnaji v Muránskej Dlhej Lúke v mužskej kategórii obhájil Milan Lašiak

ŠK Muránska Dlhá Lúka spoločne s obcou zorganizovali v sobotu 24. februára 2018 7. ročník stolnotenisového turnaja. Turnaj, ktorý sa v sále kultúrneho domu začal ráno o 9-tej hodine, bol určený v prvej časti dopoludnia pre neregistrovaných, teda amatérskych stolných tenistov, a v druhej časti od 15:00 hod. pre registrovaných stolných tenistov. V kategórii neregistrovaných sa spolu prihlásilo 28 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do týchto 4 kategórií: ženy (4 účastníčky), žiaci do 15 r. (2 účastníci), muži do 35 r. (7 účastníkov), muži nad 35 r. (12 účastníkov). Pre všetkých víťazov boli pripravené hodnotné ceny od sponzorov. Obec Muránska Dlhá Lúka pripravila občerstvenie: výborná kapustnica, čapované pivo a nealko nápoje. 

Štyria najlepší hráči 26. ročníka stolnotenisového turnaja o Pohár starostu obce Gemerská Poloma z ľava:   zľava:  Leitner Ľ., Repaský P., Gallo G., víťaz turnaja Illáš E.. (Hontianske Trsťany/Dudince).

Tradične prvou previerkou stolných tenistov na Slovensku býva turnaj mužov o Putovný pohár starostu obce Gemerská Poloma. Tohto roku to bol už 26. ročník, ktorý sa uskutočnil 6. januára 2018 v telocvični miestnej základnej školy. Prihlásilo sa naň 21 stolných tenistov z rôznych oddielov regiónu i Slovenska. S najvyššou pozíciou v slovenskom rebríčku bol za favorita č. 1 v turnaji určený Erich Illáš, ktorý zároveň reprezentoval 11-eho najlepšieho hráča Slovenska v uplynulom roku a hájil farby stolnotenisového oddielu HONTIANSKE TRSŤANY-DUDINCE. Nakoniec sa to ukázalo najpodstatnejšie aj v turnaji, keď vo finálovom súboji zdolal Roberta Galla z Geológu Rožňava 3:1 (-9, 2, 2, 3), ktorý v rebríčku slovenských stolných tenistov je až na 91. mieste.

Rozhovor s predsedom Stolnotenisového klubu v Plešivci Ing. Františkom Nemčokom

Stolný tenis ako šport je udomácnený v obci Plešivec už štvrtý rok. V súčasnosti má klub dve družstvá, jedno hrá 4. ligu Gemer – Spiš a jedno 6. ligu. Náš spolupracovník Ing. Š. Tomášik pripravil rozhovor s predsedom klubu Ing. Františkom Nemčokom.

Predseda ŠKST Slavošovce Igor Gecelovský: Uplynulú sezónu hodnotím kladne

Stolnotenisový oddiel ŠKST Slavošovce patrí k stabilným účastníkom stolnotenisovej súťaže v okrese Rožňava – 6. liga. Mužstvo hralo v uplynulej sezóne o špicu tabuľky, napokon skončilo tretie. Náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik nám prináša rozhovor s predsedom klubu Igorom Gecelovským. 

Predstavujeme mužstvá 5. ligy Gemer v stolnom tenise

Stolný tenis patrí medzi šport v okrese Rožňava o ktorom sa píše menej. Preto si túto tému vybral náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik. Predstavil nám kluby pôsobiace v 5. lige Gemer a doplnil aj dve fotografie. Zaujímavosťou je, že pri pohľade na súpisky nájdeme aj predsedu MFK Dobšiná Jaroslava Hutníka, niektorých futbalistov (napr. Šimon, Ďurán, Mišina, Kurčák, Drenko, Bobrík..), či predsedu ObFZ Rožňava Jána Džubáka.

Na 6. ročníku stolnotenisového turnaja O putovný pohár starostu obce v Muránskej Dlhej Lúke štartovalo 73 súťažiacich

V sále kultúrneho domu v Muránskej Dlhej Lúke sa v sobotu 25. februára 2017 uskutočnil 6. ročník stolnotenisového turnaja o putovný pohár starostu obce. Predpoludním súťažili na zelených stoloch žiaci do 15 rokov, ženy v 2 kategóriách a muži v 3 vekových kategóriách. Popoludní od 16. hodiny sa predstavili registrovaní muži. Ako nás informoval starosta obce Marek Nosko, na turnaji štartovalo 73 súťažiacich, v siedmich spomínaných kategóriách. Hlavné kategórie boli ocenené

Strana 1 z 3
Description of image1
Description of image2