×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /nfsmnt/hosting1_2/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/sport/turistika/elan/starna
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/turistika/elan/starna
nedeľa, 22 apríl 2012 09:54

Turistov po túre Gemerskou pahorkatinou čakal v Dlhej Vsi vynikajúci fazuľový guláš Doporučený

Napísal(a) Ladislav Székely
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Turisti z KST Elán Rožnava a obec Dlhá Ves usporiadali 21. apríla 2012 prechod Gemerskou pahorkatinou. Napriek tomu, že predpoveď počasia neveštila nič dobré, prechodu sa zúčastnilo vyše 120 turistov zo širokého okolia. Túra sa začala v obci Starňa. Turistov privítal pán Repka a oboznámil ich s trasou pochodu. Trasa bola nenáročná, bola zvládnuteľná pre všetky vekové kategórie a posledné kilometre sa šlo po neoznačkovanej trase. Celková dĺžka prechodu bola 11 km. Pokračovalo sa krásnou prebúdzajúcou sa prírodou v doline Lapša, kde bol aj krátky oddych. Napriek kropeniu dažďa turisti zaspievali niekoľkým oslávencom, čo len pridalo na dobrej nálade.

Túra pokračovala cez Železný kopec až do obce Dlhá Ves. Program v dedine bol spestrený prehliadkou dedinského múzea, kde nás sprievodkyňa oboznámila s históriou a tradíciami dediny. 
Po prehliadke sa všetci turisti presunuli do miestneho hostinca, kde na všetkých zúčastnených čakal vynikajucí fazuľový guláš. Práve tento povestný guláš priláka každoročne veľa turistov. Potešujúca bola účasť mnohých detí. V miestnom pohostinstve nálada vyvrcholila spevom a tancom.Turisti ďakujú organizátorom za krásny zážitok.
Ladislav Székely
Foto: Fero Andraščík

{gallery}sport/turistika/elan/starna{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 1645 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:52

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.