utorok, 15 november 2016 18:45

Vo štvrtok očakávame v remeselníckych dielňach Domu tradičnej kultúry rodiny s deťmi

Napísal(a) Kleinová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, ktoré je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, organizuje v spolupráci s mestom Rožňava, v dňoch 14. až 19. novembra 2016 už 22. ročník folklórneho festivalu zvykov a obyčají ROK NA GEMERI. Súčasťou bohatej programovej štruktúry tohoto viacdňového podujatia budú pre rodiny s deťmi tvorivé dielne.

 „Dom tradičnej kultúry Gemera nezatvorí svoje brány ani počas štátneho sviatku. Vo štvrtok 17. novembra v dopoludňajších hodinách očakávame v našich remeselníckych dielňach rodiny s deťmi, ktoré si chcú vychutnať čaro spoločného tvorenia. Našim verným malým aj veľkým remeselníkom, ale aj všetkým deťom s rodičmi, sme opäť pripravili pestrú ponuku hrnčiarskych a textilných aktivít,“ pozýva Helena Novotná, riaditeľka Gemerského osvetového strediska.

Kreatívna činnosť v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera už pravidelne sprostredkuje návštevníkom dotyk so starými gemerskými remeslami. Títo si môžu nielen vyskúšať rôzne textilné a hrnčiarske techniky, ale môžu si aj prezrieť dávno zabudnuté pracovné nástroje a náradie, ktoré sú súčasťou interiéru.

Rodinné tvorivé dielne v Dome tradičnej kultúry Gemera budú vo sviatočný deň vhodným spestrením voľných chvíľ a vytvoria príležitosť na nové zážitky i na nevšedne strávený voľný čas.
Vstupné: 2 eurá/hodinu/dieťa
Info: Munková

 

Čítať 702 krát Naposledy zmenené nedeľa, 20 november 2016 10:58

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.