piatok, 22 júl 2011 15:53

Európski bežci o Pohári Slovenského krasu v orientačnom behu 2011 rozhodnú na Silickej planine Doporučený

Napísal(a) Jozef Pollák
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V závere júla sa Rožňava a okolie bude hemžiť orientačnými bežcami z celej Európy. V dňoch 27. - 31. júla (streda - nedeľa) sa v terénoch Silickej planiny a taktiež priamo v centre Rožňavy uskutočnia 4-dňové medzinárodné preteky v orientačnom behu – Pohár Slovenského krasu 2011. Súčasťou podujatia je aj organizácia 49. ročníka Pohára rektora TU Košice. Toto významné masové podujatie organizuje v terénoch Slovenského krasu už tradične klub orientačného behu Akademik TU Košice.
Centrom podujatia bude Krásnohorské Podhradie. V stredu 27. júla sa začnú schádzať účastníci podujatia a zároveň je pripravený na tento

deň tréning na Soroške. Prvá etapa sa bude bežať v blízkosti Silice, zhromaždisko a cieľ bude pri odbočke k Ľadnici.
Orientačný beh ako lesný šport sa chce dostať do povedomia čo najširšej verejnosti. Aj z tohto dôvodu zaradili organizátori do programu podujatia preteky v orientačnom šprinte priamo v centre Rožňavy v piatok 29.7. v podvečerných hodinách. Cieľ a štart (16:30) tejto etapy bude priamo na námestí, trate budú viesť priľahlými uličkami, parkom a krajom sídliska.
Tretia a štvrtá etapa sa uskutočnia opäť v lesnatých priestoroch Silickej planiny - na Soroške.
V súčasnosti je na štart prihlásených viac ako 700 pretekárov, organizátori očakávajú, že konečný počet štartujúcich by sa mohol priblížiť až k 800.
Dôvodom takejto vysokej účasti sú predovšetkým jedinečné terény Slovenského krasu a mnohé prírodné, či kultúrne krásy regiónu. Na štarte sa okrem výkonnostných a rekreačných vyznavačov tohto športu objaví aj niekoľko špičkových pretekárov, reprezentantov Slovenska, alebo iných krajín. V prípade záujmu vyskúšať si tento šport, môžu sa záujemcovia prihlásiť na jednoduchú náborovú trať, či počas pretekov v Rožňave, alebo v hociktorý deň na Silickej planine.
Program podujatia:
27. júl – tréning  – Soroška
28. júl – 1. etapa – Silica - Ľadnica, štart od 9:30
29. júl – 2. etapa – Rožňava, námestie, štart od 16:30
30. júl – 3. etapa – Soroška, štart od 9:30
31. júl – 4. etapa – Soroška, štart od 9:30
Jozef  Pollák
predseda klubu OB ATU Košice a riaditeľ pretekov

{jcomments on}

Čítať 1471 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:15

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.