sobota, 04 november 2017 21:10

Florián Emödi, futbalista Mladosť Lipovník: jesenná časť bola sklamaním

Napísal(a) Ing. Štefan Tomášik
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Futbalový klub FK Mladosť Lipovník patrí medzi popredné mužstvá 7. ligy ObFZ Rožňava. Aj preto si náš spolupracovník Ing. Š. Tomášik vybral tento klub a pripravil rozhovor s hráčom Floriánom Emödim, v ktorom sa dozvieme informácie o účinkovaní mužstva v jesennej časti. Text doplnil jednou fotografiou.

1. Ako hodnotíš jesennú časť ?
Musím úprimne povedať, že bola pre mňa sklamaním, mali sme vynikajúcu letnú prípravu, porazili sme aj mužstvá zo 6. ligy, verili sme si, ale v kľúčových zápasoch sme zlyhali a chýbalo nám aj kúsok šťastia. Tento rok je veľká konkurencia v 7. lige a dovolím si povedať, že Vlachovo, Plešivec, Dobšiná, Rakovnica, Gemerská Poloma a aj my patríme do 6. ligy. 

 

2. V ktorom zápase mužstvo podalo najlepší výkon a v ktorom najhorší ?
Najhorší výkon sme podali proti Gemerskej Polome, za 5 minút sme dostali 3 góly a z 2-0 sme prehrali istý zápas. Treba však povedať, že výkon bol veľmi slabý v tom zápase a prehru sme si jednoznačne zaslúžili. Čo však neplatí pri ostatných prehrách s Vlachovom a Plešivcom, kde sme neboli horším mužstvom ale úzky káder a skúsenosti súperov znamenali v týchto zápasoch rozdiel. Najlepší výkon sme podali hneď na začiatku sezóny v Brzotíne, kde sa nám zapísalo až 8 rôznych strelcov a vyhrali sme rekordným rozdielom 0:12. Naše mužstvo ešte nikdy predtým nezaznamenal takúto vysokú výhru.

3. V čom boli rezervy mužstva ?
Asi to že nám chýbajú skúsenosti, veľa hráčov futbal začalo hrať len teraz súťažne. Úzky káder a zranenia tiež nám nedovolili ukázať našu pravú tvár. Skúšali sme viac spôsobov ako sa zlepšiť a v posledných 4 zápasoch sme zaznamenali tri víťazstvá a jednu remízu a dopomohli nám k tomu aj zmeny v zostave, niektorí hráči dostali nové úlohy a zvládajú to na jednotku.

4. Ako hodnotíš kvalitu tréningov a účasť hráčov na nich ?
Tréningy sú kvalitné s vysokou účasťou, chodia ku nám aj chalani z iných dedín a taký priemer je u nás tak 14 ľudí už aj s tými čo nie sú v našom kádri. Na ihrisku bolo nainštalované osvetlenie a vďaka tomu sme vedeli trénovať aj po západe slnka.

5. S akým cieľom idete do jarnej časti ?
Našim cieľom bude určite potrápiť najväčších favoritov a čo najviac skresať naše bodové manko voči nim. Chceme sa vrátiť lepší a silnejší.

7 fl 176. Ako hodnotíš výkony rozhodcov na zápasoch , ktoré Vám pískali ?
V zápasoch veľakrát sú kontroverzie a padnú aj neslušné výrazy, ale je to aj dôsledkom emócií a deň po zápase je už situácia iná, sme len ľudia a každý z nás robí chyby, hráči aj rozhodcovia. A povedzme si úprimne že keď si predstavíme, že by sme mali byť na ich mieste tak neviem či by sme sa s tým tlakom vedeli popasovať. Ja osobne nemám žiadne pripomienky, nás nikto nepoškodil a myslím si že aj voči naším súperom v zápasoch s nami rozhodcovia nastavili rovnaký meter. Rozhodcovia chodia radi pískať ku nám a neviem o tom, že by niektorí z nich mal s našim tímom alebo s niektorým našim hráčom zlý vzťah. My sa snažíme hráčom vysvetliť pred každým zápasom aby sa sústredili na svoje výkony a nie na rozhodcov.

7. Ktorý z hráčov podával najlepšie výkony ?
Nechcem menovať jednotlivcov, lebo sme jeden tím a spolu vyhrávame aj prehrávame, v každom zápase sme mali hráčov ktorí potiahli tím, či už gólovo alebo výkonnostne. Viem že vždy sa všetci snažia na maximum a naša súdržnosť je kľúčom úspechu. Máme vynikajúcich futbalistov v kádri, ktorý sú lídrami a dopĺňajú ich hráči, ktorí sa vyvíjajú veľmi rýchlo. Tento tím je veľmi mladý a keď ostaneme po kope, tak verím tomu že prídu aj úspechy.

8. Vyskytli sa aj zranenia hráčov ?
Žiaľ áno. Náš káder tvorí 19 hráčov z nich 6 trápia vážne zranenia, a v posledných zápasoch sa nám stalo, že sme vycestovali na zápas len 11, dokonca v Plešivci sme museli dohrávať 10, kvôli zraneniu nášho hráča.

9. Čo bude potrebné zlepšiť do jarnej časti ?
Budeme sa snažiť posilniť káder, niektorí zranení by sa už mohli tiež zapojiť a určite budeme pracovať na našej hre s loptou, keďže kondične sme nemali problémy počas sezóny, ale obraz našej hry nebol uspokojivý a chceme opäť dostať ľudí na tribúnu, lebo spolu s fanúšikmi budeme ešte silnejší.

10. Hrá mužstvo rozdielne doma a vonku, preferujete útočný alebo obranný štýl hry?
Mužstvo sa snaží hrať rovnako doma aj vonku, v zápasoch so silnejšími niekedy je cítiť až prílišný rešpekt zo súpera, ale myslím si že to je len stále otázka 10 minút kým sa oťukáme so súperom. Preferujeme útočný štýl, čo dokazuje aj to že máme najviac gólov na konte v 7. lige.

Káder Lipovníka: Gabriel Jósza – Patrik Luspaj, Florián Emödi, Ľudovít Gyenes, Marcel Papcún, Adrián Luspaj, Dominik Kardos, Adrián Korszinski, Attila Görgei, Norbert Vozár, Roland Podraczký, Patrik Görgei, Roland Szücs, Dávid Bollo, Gabriel Grecmacher, Tomáš Korszinski.

Pripravil Ing. Štefan Tomášik

 

Čítať 858 krát Naposledy zmenené sobota, 04 november 2017 21:51

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2