nedeľa, 06 júl 2014 21:15

Gemerská Poloma ako víťaz VI. ligy nedostala príležitosť zahrať si vo vyššej súťaži

Napísal(a) MG OD
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

koniec-futbalu1a

Aj keď sa futbalové súťaže uplynulého ročníka dávno skončili a v mnohých sa vážnejšie zaoberali svojím postavením v ňom, z neoficiálnych zdrojov sa dozvedáme niektoré skutočnosti. Predovšetkým sa vykryštalizovalo zloženie futbalových súťaží po novej reorganizácii. Z nášho regiónu najvyššie zaradili SP MŠK Rožňava, ktorý bude od jesene zaberať v IV. lige skupine JUH. Možnosť zahrať si v histórii klubu doteraz v najvyššej súťaži - IV. lige - nedostali Gemersko-Polomčania, ktorí ako víťazi VI. ligy ešte pred začiatkom nového futbalového ročníka do novoutvorenej IV. ligy márne hľadali spravodlivosť. Je zrejme vo svete futbalu veľkou raritou, aby víťaz nedostal šancu postupu a posledný nezostúpil do nižšej súťaže, ako to bolo pri tejto reorganizácii. Košicko-gemerskú skupiny V. futbalovej ligy tak naďalej budú tvoriť z nášho regiónu Gemerská Poloma, Krásnohorské Podhradie, Gemerská Hôrka, Betliar a Dobšiná. 

Pre úplnosť zloženia ligových súťaží doplňme zastúpenie mužstiev z horného Gemera v nich: Dorastenci v III. lige sk. K-G v novom ročníku nastúpia za účasti Krásnohorského Podhradia, Drnavy a nováčika z Hrhova. 

Žiacke zastúpenie budú mať v II. lige Rožňava medzi staršími i mladšími žiakmi v skupine A a AF DONOVAJ Rožňava v skupine C. 

Portál ObFZ Rožňava ešte pred aktívom ŠTK ObFZ, ktorý sa uskutoční 9. júla 2014 o 17.00 hod. v priestoroch ZŠ Zakarpatská ul. v Rožňave a pred začiatkom nového súťažného roč. 2014 - 2015 informuje o prihlásených futbalových mužstvách okresu Rožňava pre nový súťažný futbalový ročník. Zároveň pripomína začiatok jesennej časti súťaží pre I. a II. triedu dospelí, ktorým je 10. august 2014. Z neho vyplýva, že v I. triede okresu Rožňava sa ráta s týmito účastníkmi: 1. TJ Lok. CHZ Dedinky, 2. OFK Vyšná Slaná, 3. FK Baník Štítnik, FK Baník Drnava, 5. ZK Dlhá Ves, 6. FK Sokol Bohúňovo, 7. Družstevník Honce, 8. FK Lipovník, 9. Jablonov n/T, 10. Hrhov, 11. FO Vlachovo, 12. Sokol Gemtex Rudná, 13. Krh. Dlhá Lúka, 14. Baník Rožňavské Bystré. Ľahko je identifikovať z tohto zoznamu, že Sokol Rudná ako víťaz uplynulého ročníka I. triedy nevyužil možnosť postupu do vyššej súťaže a naďalej bude hrať v I. triede. Prečo sa tak stalo sme sa doteraz od Rudňanov nedozvedeli. Novým častníkom sa stal len víťaz II. triedy FK Lipovník. Papiereň Slavošovce vypadla nielen z I. triedy, ale neprihlásila sa ani do nového ročníka II. triedy.
Nižšiu súťaž - II. triedu - budú tvoriť: 1. FC Kečovo, 2. FK Gemerská Hôrka B, 3. FK Plešivec, 4. TJ Mladosť Jovice, 5. T Ml. Brzotín, 6. TJ Krh. Dlhá Lúka B, 7. Sokol Pača, 8. TJ Baník Nižná Slaná, 9. FK Apex Kružná, 10. TJ Družba Čoltovo.
Dorast bude súťažiť v tomto zložení: 1.TJ Baník Rožň. Bystré, 2. FK Gemerská Hôrka, 3. FK Plešivec, 4. TJ Krh. Dlhá Lúka, 5. ŠK Jablonov n/T.
Starší žiaci: 1. FK Sokol Bohúňovo, 2. TJ Krh. Dlhá Lúka, 3. Sokol Pača, 4. Tatran Betliar, 5. Baník Štítnik.
Súťaž prípraviek ObFZ: TJ FO Vlachovo, Tatran Betliar, TJ Krh. Dlhá Lúka, TJ Sokol Gemtex Rudná, TJ ZK Dlhá Ves, Apex Kružná, OFK Vyšná Slaná, TJ Druž. Honce, FK Gemerská Hôrka.

Úvodná fotografia približuje kritickú situáciu v jednom mužstve na východe Slovenska, len veríme, že sa netýka ani jedného hornogemerského futbalového klubu. Skôr je mementom v práci funkcionárov so svojimi mužstvami pred začiatkom súťaže.

ROZPIS FUTBALOVÝCH SÚŤAŽÍ RIADENÝCH VSFZ ROČNÍK 2014-2014

{jcomments on}

 

Čítať 1359 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x