nedeľa, 15 september 2013 20:35

Gemerská Poloma hladko zdolala rezervu Vyšného Opátskeho

Napísal(a) Štefan Tomášik
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemerská Poloma – Vyšné Opátske B 3:0 (2:0). Góly domácich: Fecko 2, Miloš Gallo (z 11 m). Zostava domácich: Mišina – Chochol, Hatvaník, Grác, R. Greško – Fecko, Gere, Mil. Gallo, Ďuriček - B. Milko, Mar. Gallo. Striedania: Mar. Gallo (Boroš), R. Greško (Lipták), Miloš Gallo (Kováč).
Komentár: V šiestom kole VI. ligy Košicko – Gemerskej skupiny privítala Gemerská Poloma rezervu Vyšného Opátskeho. Domácich hráčov sa zišlo osemnásť, hostia boli trinásti. V základnej zostave oproti predošlému kolu nastala jedna zmena.
Zápas otvorila rozohrávka domácich. Domáci sa snažili streliť hosťom prvý gól, v zálohe využívali kapitána Miloša Galla. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia po pravej strane domácej obrany, ktorú nevyužili. Domáci odpovedali gólom Gráca, ktorý však pre ofsajd rozhodca neuznal. Hlavnou hrozbou pre hostí boli štandardky. Dve priame kopy Miloša Galla brankár hostí chytil. Po útočnej akcii domácich na pravej strane sa dostal ku strele Ďuriček, jeho pokus zblokovala domáca obrana. Odrazenú loptu poslal do siete Fecko, 1:0. Na druhej strane Mišina raz zasahoval. Po centri

Miloša Galla hlavičku Milka vyrazil brankár hostí. Po jednej z domácich akcií sa dostal ku strele Chochol, jeho strela bola nepresná. Podobne aj strela Maroša Galla. Domácim sa podarilo streliť druhý gól. Po niekoľkých prihrávkach v zálohe sa k lopte dostal Chochol. Po jeho prihrávke do šestnástky Fecko skóroval. 2:0 Dva brejky hostí zmarili krajní obrancovia, Chochol a R. Greško.

Do druhého polčasu hostia striedali. Domáci vedomí si náskoku sa snažili hru kontrolovať. Hralo sa medzi oboma šestnástkami s miernou prevahou domácich. Z dvoch rohov Miloša Galla domáci veľa nevyťažili. Domáci mali po faule na Fecka k dispozícii priamy kop. Strelu Miloša Galla zblokoval múr. Strela Gereho z pravej strany tesne minula bránku hostí. Po dlhej lopte za obranou hostí bol v šestnástke faulovaný Fecko. Nariadenú penaltu premenil Miloš Gallo, 3:0. Po tomto momente hra mužstiev upadla. Hlavičku Maroša Galla vyrazil brankár na roh. Mužstvá si vytvárali menej streleckých príležitostí. Brejk, po ktorom by sa Milko dostal do nájazdu, bol zastavený pre ofsajd. Tréner Ferenc v priebehu pár minút vystriedal dvoch hráčov. Strela Gereho z pravej strany opäť minula bránku hostí. Ďalší brejk zakončoval Ďuriček sám. Strela Krakovského bola nepresná. Domáci kontrolovali hru, hostí v defenzíve do výraznej šance nepustili. Zápas bol ukončený, keď sa hralo na domácej polovici.
Bc. Štefan Tomášik

6. Kolo VI. liga Košicko-Gemerská

TJ Cementár Turňa n/B - TJ Tatran Betliar 2:0
TJ Družstevník Budimír - TJ Kokšov-Bakša 1:1
MŠK Ďurkov - FK Gemerská Hôrka 5:3
FK Gemerská Poloma - TJ FK Vyšné Opátske "B" 3:0
FK Košická Nová Ves - TJ Družstevník Malá Ida 0:2
FK Geča 73 - MFK Ťahanovce 1:1
FK Krásnohorské Podhradie - MFK Dobšiná 3:3

 

Čítať 1247 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2