streda, 14 august 2019 20:18

Pod Krásnohorským hradom hladké víťazstvo prvoligových Michaloviec Doporučený

Napísal(a) MFK Zemplín Michalovce
Pod Krásnohorským hradom hladké víťazstvo prvoligových Michaloviec Foto: Róbert

FK Krásnohorské Podhradie - Zemplín Michalovce 0:6 (0:2), G: S. Danko 2, A. Hovhannisyan, G. P. A. Bezera, P. Kolesár, Ch. Kountouriotis. ŽK: R. Luko – 0. R: I. Kozák - M. Benko, D. Béreš, DS: J. Kakaščík. Div.: 760.

PODHRADIE: J. Salai - Š. Kun, I. Oravec, Cs. Kiss (56´ I. Bošela), N. Luko, J. Erdofalvi (C ), M. Seman (70´ J. Benedik), T. Kardoš, J. Kovács, J. Rencsok, M. Mészner (60´ M. Mészner).

MICHALOVCE: R. Dehtiar – J. Grič, P. Kolesár, G. Palmeyre Alves Bezerra (67´ Ch. Kountouriotis), S. Danko (C ), R. Begala (58´ M. Pásztor), M. Kolesár, A. Hovhannisyan, D. Špak, E. Bekir (46´ Dimitrios), T. Mavretič.

Prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce poľahky prešli cez prvú pohárovú prekážku. V súboji 2. kola Slovnaft Cupu dosiahli na trávniku Krásnohorského Podhradia, ktorý účinkuje v 5. lige Košicko-gemerskej, jednoznačné víťazstvo 6:0.

slovnaftcup 1aKormidelník hostí Anton Šoltis nechal oddychovať viaceré opory (Kira, Žofčák, Carrillo, Savvidis, Turík) a šancu dostali prevažne mladší hráči (Špak, R. Begala, Dehtiar, Hovhannisyan) i dve nové posily (Bekir, Bezerra). Domáci držali bezgólový stav polhodiny, až kým sa nepresadil Armen Hovhannisyan. Do prestávky zvýšil michalovské vedenie Gabriel Palmyere Alves Bezerra. Žlto-modrí sa strelecky nakopli a po zmene strán pridali ďalšie štyri góly. V 54. minúte skóroval Stanislav Danko, o osem minút Peter Kolesár a o ďalších deväť minút opäť Danko zvýšil už na 5:0. Gólovú bodku za stretnutím dal Christos Kountouriotis, ktorý uzavrel na konečných 6:0 pre favorita.

V 3. kole pohára narazia Zemplínčania na víťaza duelu Medzev – Slávia TU Košice. Súboj týchto dvoch štvrtoligistov sa mal takisto odohrať v stredu 14. augusta, avšak kvôli nespôsobilej hracej ploche ho odložili na 21. augusta.

(Zdroj: MFK Zemplín Michalovce)

Čítať 965 krát Naposledy zmenené sobota, 17 august 2019 17:13