Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 10 apríl 2022 20:00

Prvé domáce víťazstvo futbalistov Krásnohorského Podhradia v tomto ročníku IV. ligy Doporučený

Napísal(a) MG od

Počasie sa ochladilo, a tak sa najmä diváci museli na to adekvátne pripraviť. Preto v hľadiskách fanúšikom nechýbali vetrovky, či hrubšie kábaty. Nie všetci futbalisti mali však rovnaké možnosti sa proti počasiu lepšie prispôsobiť. A tak sa hralo ako mohlo. V sobotu a nedeľu na našich štadiónoch okrem mužstiev dospelých pribudli aj dorastenecké zápasy a dokonca aj žiacke mužstvá. Nie je ich vo vyšších súťažiach ktovie koľko, ale podstatné je, že sa aj pre nich súťaže rozohrali. Nepríjemnú nedeľu mali žiaci MFK Rožňava, hrajúci v III. lige starších žiakov. A VsFZ, ktorí na ihrisku v Kechneci prehrali vysoko 10:0. Zato si lepšie počínali dorastenci MFK Rožňava, ktorí ľahko zvíťazili doma s Čečejovcami 10:3. Potešili nás aj výsledky niektorých mužstiev dospelých. Platí to najmä pre futbalistov Krásnohorského Podhradia, ktorí po 20 kolách doma prvýkrát zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0 nad súperom zo Strážskeho. Rožňavčania nečakane pustili bod v Čečejovciach, kde remizovali iba 1:1, hoci ich zámer bol vyhrať.

V oblastnej súťaži 6. ligy doteraz nie je známy výsledok zápasu Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – OFK Vyšná Slaná. V ostatných stretnutiach padlo 20 gólov. Najviac v Rožňavskom Bystrom 7, kde domáci po výsledku 3:1 v prvom polčase dohrávali desiati bez vylúčeného brankára, aby nakoniec zvíťazili 4:3. Množstvo otáznikov sa však dotýkalo rozhodnutí rozhodcov a ich delegačky.

D O S P E L Í

IV.LIGA JUH VsFZ 20. KOLO

FK Krásnohorské Podhradie – ŠK Strážske 1:0 /0:0). G: T. Béke. ŽK: T. Revúcky, R. Fabián – L. Lukáč, Y. Kambarov, V. Kuľha, D. Bobela. R: D. Ružbarský – J. Eperješi, M. Lilipák, DS: M. Černca. Div.: 77.

PODHRADIE: Dávid Džačár – Štefan Dorkin, Martin Ďuríček, Ján Kovács, Peter Boroš, Július Benedik (19´ D. Tisza), Tomáš Revúcky (C), Daniel Vojčík, Roland Fabián, Matej Gelda, Tomáš Béke.

STRÁŽSKE: Michal Liška – Vladislav Lipovský, Dávid Bobela, Jakub Pavúk, Zdenko Marjov, Vojtech Kuľha, Matúš Ivanko (C), Yelzhas Kambarov, René Bača, Martin Mitro, Ladislav Lukáč

khp stra 1 Color Restored Enhanced

Na facebooku sa krátko po skončení stretnutia objavilo výstižné: „Dočkali sme sa! Plný bodový zisk za víťazstvo 1:0. Úspešným strelcom, Tomáš Beke. Hostia nám nič nedarovali, bojovným výkonom a väčšou chuťou po víťazstve sme zvíťazili.“ Už treba len krátko dodať, že na toto víťazstvo domáci Podhradčania museli čakať až 20 kôl. Aby sa však posunuli v tabuľke čo len o jedno miesto, musia súperom v ďalších kolách strieľať čo najviac gólov, pretože ich „súputník" Košická Nová Ves má síce rovnaký počet bodov, ale aj pozitívnejšie skóre o 10 gólov.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Budkovce – Kechnec 1:7, Kráľovský Chlmec – Košická Nová Ves 3:0, Topoľany – Spišské Vlachy 1:1, Ťahanovce – Sokoľany 3:0, Dvorníky-Včeláre – Medzev 0:1, Čaňa – Pavlovce n/U 2:0, Geča – Cejkov 0:1.

JAKO V. LIGA K G – 16. KOLO

najlepsi 5liga apDružstevník Čečejovce – MFK Rožňava 1:1 (0:1). G: R. Polák – F. Kovács. ŽK: R. Dringuš, R. Horňák – R. Madarász, L. Varga. ČK: R. Prokop (Čečejovce). R: M. Hudák – M. Guba, E. Sabol, DS: J. Kubanka. Div.:80

ČEČEJOVCE: Miroslav Kuľka – Adam Gabáni (74´ D. Petrík), Róbert Polák (83´ R. Horňák), Michal Bonk, Martin Sabol, Daniel Malík, Alexander Fazekaš, Róbert Dringuš (90´ K. Ščerbák), Jozef Žiga (C), Richard Prokop, Andrej Ličák,

ROŽŇAVA: Frederik Spišák – Juraj Horvát, Ladislav Varga (C), Ivan Oravec (73´ J. Korfanta), Tomáš Hajdúk (58´ F. Szabó), Jozef Krajlik, Kristian Šikur (73´ Á. Tamás), Roland Madarász, František Gyenes, Filip Kovács, Jaroslav Figúr

Hostia z Rožňavy sa cítili ako istí víťazi tohto zápasu. S takou náladou prišli do Čečejoviec, čo sa im však nepodarilo potvrdiť. Začiatok zápasu im k zámeru aj nahrával, keď sa ujali v prvom polčase vedenia gólom Filipa Kovácsa. V druhom polčase  nepokračovali v pôvodnom úmysle, ktorý prehrali a rozdelili sa so súperom remízou. Svojich fanúšikov však nepotešili.

fut čeče rož 1 Color Restored Enhanced

Text k foto: Niektoré akcie v zápolení vedú k istému gólu. Presvedčili sa o tom aj futbalisti MFK Rožňava v Čečejovciach. Domáci sa dlho hrali s loptou okolo šestnástky hostí, keď centrovanú loptu domácich odvrátil stredný obránca hostí hlavičkou, ktorú prevzal jeden z útočníkov Rožňavy (Figúr) až vo veľkom kruhu. Loptu šikovne spracoval a poslal ju dlhou prihrávkou na útočníka Kovácsa takmer až pred bránu domácich. Ten svojou šikovnosťou loptu, aj keď bránený, poľahky ju namieril do siete Čečejoviec. Bežala 23. minúta a hostia viedli 0:1. Foto už len priblížilo radosť strelca gólu so spoluhráčom.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Krásna – Lokomotíva Košice 2:4, Ruskov – Seňa 0:5, Kysak – Malá Ida 4:0, Budimír – Poproč 1:2, Ždaňa – Perín 4:5.

6. liga dospelí - 19. kolo

FK Gemerská Hôrka – Baník Drnava 3:2 (2:0). G: K. Illés, Cs. Valaszkay, R. Szkokan – Kilián Šoltés, Brian Šoltés. ŽK: T. Čech – J. Bernáth. R: J. Szor – M. Šimčák, G. Rási, DS: G. Gašpar. Div: 50.

gh szkokan 1ajozsa dr 2HÔRKA: Martin Magos - Csaba Valaszkay, Dávid Bodnár (C), Štefan Tóth (46´ Á. Gyurán), Richard Szkokan, Róbert Miglavic (67´ R. Volčko), Richard Kardos (83´ T. Čech), Kristián Illés (83´ M. Laven), Zoltán Halász, Kristián Ragyina (67´ J. Lokos), Mikuláš Lukáč.

DRNAVA: Gabriel Józsa - Peter Búlik (C), Jaroslav Barczi, Tibor Kerekeš, Patrik Pilát, Róbert Kovács, Brian Šoltés, Kristián Kovács, Ján Bernáth (87´ Š. Icsó), Kilián Šoltés, Tomáš Fábián (75´ G. Petro).

gh dr 3 2 Color Restored Enhanced

Hostia, ktorí predchádzajúci zápas doma vysoko prehrali so susednou Dlhou Lúkou, prišli do G. Hôrky s pozmenenou zostavou. Vsadili na šesť nových hráčov a dosiahli nakoniec pomerne slušný výsledok. Stretnutie síce prehrali, ale málo chýbalo, aby si z Gemerskej Hôrky odviezli bod. Domáci sa ukázali najmä v prvom polčase, ktorý vyhrali dva ku nule. V druhom polčase bratia Šoltésovci vyrovnali stav stretnutia na 2:2 a len dve minúty pred konečným hvizdom rozhodcu Szora zabezpečil domácim víťazstvo Richard Szkokan, a tým aj 3 body.

MFK Rožňava B/Rudná – Baník Rakovnica 2:2 (2:2) G: S. Hric, O. Vyský – M. Gábor, S. Čonka. ŽK: O. Vysoký, M. Havrlent – J. Gábor, M. Bodor. ČK: S. Drábik /Rudná). R: M. Uharček – E. Kovács, D. Poťmák, DS: J. Bobrík. Div.: 60.

RUDNÁ: Ján Rabas - Attila Gyömbér (46´ L. Dávid), Ondrej Sanisló, Martin Havrlent, Marek Jančík /77´ A. Hajduk), Stanislav Hric, Pavol Kontra, Ondrej Vysoký, Csaba Óvary (29´ K. Kováč), Zoran Molčan (C) (38´ S. Drábik), Ján Urban.

RAKOVNICA: Lukasz Prodochl (C) - Juraj Tomi (21´ V. Tokoly), Matej Lompart, Juraj Červenák (86´ T. Gyenes), Jozef Sklenár, Lukáš Gábor, Marián Gábor, Marián Bubenčík, Caba Koncz, Samuel Čonka, Jozef Gábor.

V nedeľu predpoludním sa stretli dve geograficky i tabuľkovo susediace mužstvá. Obidvom sa darí na súperových ihriskách. Hostia z Rakovnice si i tentoraz vybojovali cenný bod v Rudnej. Kým v prvom polčase padali góly, v druhom sa viackrát žltilo a raz dokonca pre domáceho hráča Drábika i červenalo. To za druhú žltú musel 5 minút pred záverečným hvizdom rozhodcu odísť z ihriska za podrazenie súpera. Hosťom sa však v presilovke ani po vystriedaní hráča nepodarilo zápas rozhodnúť.

najlepsi 6liga.bolloBaník Rožňavské Bystré – FK Hrhov 4:3 (3:1). G: R. Rochl, Ján Rochl, R. Rochl, P. Minčík – M. Žiga 2, N. Képeš. ŽK: F. Znak, Jak. Rochl, A. Rochl. ČK: Kandalík (RB). R: P. Béreš – J. Szor, V. Babik, DS: J. Kerekes. Div.: 92.

BYSTRÉ: Tomáš Kandalík - Filip Znak, Adam Rochl (C), Tomáš Ivanič, Marcel Ikri (90´ R. Viola), Lukáš Hajdu, Ján Rochl, Peter Milko (79´ P. Minčík), Róbert Rochl, Tomáš Kuchta, Jakub Rochl.

HRHOV: Alexander Bartók - Dominik Grulyo, Tamás Tomesz, András Herczeg (34´ R. Hajdu), Sebastián Žiga (88´ G. Gecs), Gabriel Šmajda, Peter Ribár, Zoltán Uveges (C) (57´ Z. Uveges), Adrián Ragán (88´ D. Hogya), Roman Grosmann (57´ A. Kocsík), Marián Žiga.

Domáci Bystrania sa ukážu svojim divákom až o štyri týždne. Aj preto sa zrejme chceli so svojimi divákmi rozlúčiť čo najlepšie. Ukázal to aj prvý polčas, ktorý vyhrali troma gólmi bratov Rochlovcov. V druhom polčase však hostia postupne znižovali a dokonca aj vyrovnali stav na 3:3. Navyše hlavný rozhodca vylúčil domácim brankára a do brány musel hráč z poľa T. Kuchta. Prišla však 79. minúta, kedy Milka v drese domácich vystriedal najstarší hráč Bystranov Minčík, ktorý o 10 minút na to gólom vrátil víťazstvo domácim. Hostia z Hrhova boli však v tomto zápase blízko aspoň k zisku bodu. Navyše hrali čisto.

MFK Dobšiná – Zlatý klas Dlhá Ves 2:0 (1:0). G: A. Labuda, A. Paulík. ŽK: 0 – M. Kliment. R: P. Galík- E. Kovács, M. Ďuríček. DS: Š. Bodnár. Div.:50.

DOBŠINÁ: Bohuš Kašpar - Marek Ogurčák, Ivan Gallo, Adrián Paulík (C), Miroslav MajerčákRóbert Gotthardt (90´ M. Poliak), Adam Labuda (75´ L. Lacko), Matúš Smrek, Denis Turzák (66´ P. Hutník), Štefan Brondoš, Adrián Klement.

DLHÁ VES: Gabriel Pomaj (15´ Cs. Flander, 30´ F. Repka) - Marián Dusza (C), Martin Havrlent, Attila Pomaj, Viktor Kováč, Miloš Kliment, Attila Orvos, Dávid Novák, Attila Balázs, Róbert Kováč, Tibor Segyo

Dlho bojovala Dobšiná, kým sa dostala z posledného miesta tabuľky. Vďaka víťazstvu nad jedným z popredných mužstiev súťaže sa im to v tomto kole aj podarilo. Hostia neprišli v úplnej pohode ani v zložení, čo domáci využili na zisk 3 bodov. Teraz jej patrí 13 priečka.

Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – OFK Vyšná Slaná – pre neregulárny terén sa nehralo.R: J. Šofranko – R. Farkaš, D. Poťmák, DS: L. Šalamon. Div.:

FK Lipovník – Sokol Pača 1:1 (1:0). R. Szücs . R. Klinko. ŽK: bez kariet. R: L. Lorincz – J. Gyenes, M. Vavrová. DS: O. Vysoký. Div.: 50.

LIPOVNÍK: Pavol Lenkey - Patrik Luspaj, Roland Szücs, Dominik Kardos (79´ Z. Lipták), Alexander Szűcs, Roland Szucs, Florián Emodi, Roderik Szücs, Tomáš Korsinszki (46´ T. Répási), Attila Gorgei (C), Dávid Bollo.

PAČA: Denis Zakhar - Radovan Dlugoš, Gabriel Ongyik, Ladislav Fabian, Jakub Drenko (75´ L. Lapoš), Matej Zagiba, Ján Bocko, Roman Bubenčík (C), Ondrej Šomšák (66´ J. Fazekaš), Michal Tóth, Roland Klinko (87´ M. Kolárik).

Hostia z neďalekej Pače neprišli do Lipovníka s úmyslom čo len bodovať. Nakoniec vďaka svojmu staršiemu hráčovi Klinkovi sa im podarilo dať v závere zápasu gól a ten znamenal remízu, a teda aj bod pre obidve mužstvá. Hralo sa slušne, a navyše bez kariet, za čo treba poďakovať obidvom kolektívom.

IV. LIGA SD K – G VsFZ 11. KOLO

MFK Rožňava – Družstevník Čečejovce 10:3 (6:1). G: F. Szabó 2, M. Krištof 2, S. Hric 2, M. Jančík, T. Koóš, M. Seman, M. Havrlent – L. Kónya 2, V. Horváth. ŽK: 0 – S. Duna, L. Kónya. R: R. Drenko. Div.: 33.

ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Marek Jančík, Alex Hajduk (C), Martin Havrlent (86´ S. Moro), Michal Seman (79´ N. Podracký), Tobias Koóš (52´ T. Šujanský), Filip Szabó (46´ F. Hajduk), Patrik Varga (46´ R. Kónya), Bryan Ruščin, Stanislav Hric, Milan Krištof.

ČEČEJOVCE: Csaba Bányász - Róbert Pástor, František Varecha, Július Baščur, Roland DunkaRadoslav Baščúr, Leonard Kónya, Valentín Horváth, Damián Pástor (C), Samuel Duna, Ronald Zalacko.

III. LIGA SŽ Sk A VsFZ – 12. kolo

FC Košice B – MFK Rožňava 9:0 (2:0). G: O. Giganič 5, D. Korečk, A. Špatz, T. Škrabek. R: M. Safko. Div.: 20.

KOŠICE B: Samuel Kušnír - Adam HavírFabio TaškovičDalibor KorčekŠimon MišekDaniel PriščákOliver GliganičOleksandr Onyshchuk (C)Damián TakáčSebastián TakáčAlex Špatz.

ROŽŇAVA: Kristian Horňak – Peter Rogos (C)Richard KralMatúš ŠeďoSamuel PetergáčMichael LigartMatej MinčíkKristián HudárkMartin MikolajŠimon ŠimonJakub Očenáš.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Košická Nová Ves – Junior Košice 0:3, Kechnec – Čaňa 3:0.

III.LIGA MŽ sk A VsFZ – 12.KOLO

FC Košice B – MFK Rožňava 13:0 (2:0). G: T. Bojčík 6, H. Al-Zabidi 3, M. Zahoranský 2, J. Dula.ŽK: hralo sa bez kariet. R: M. Safko. Div. 20.

KOŠICE B: Filip Kalanin - Richard Surányi, Martin Zahoranský, Alexej Gálik, Hani Al-Zabidi, Róbert Halász, Tomáš Bojčík, Šimon Varga (C), Jakub Duľa, Michal Hudák.

ROŽŇAVA: Martin Šofránko - Sebastian Schneebauer, Jakub Petergáč (C), Florián Máté, Tomáš Rogos, Adam Ondrejčík, Michal Hudák, Gregor Vrzal, Nicolas Fiľo, Dominik Podracky, Mike Capák, Jozef Korbinčík, Viktória Korbinčíková, Rastislav Stehlo, René Bernár, Nikolas ZubriczkyRoman Polyák, Dávid Štigala, Lukáš Hatvanik, Richard Sztelo, Matúš Pakes, Lukáš Červeňák.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Košická Nová Ves – Junior Košice 2:0, Kechnec – Čaňa 2:4.